Öğrencisini döven öğretmene ödül! MEB’de görev yapacak

Yayın tarihi: 20 Ocak 2022 Perşembe 3:00 pm - Güncelleme: 20 Ocak 2022 Perşembe 3:04 pm

Aksaray’da T.K. isimli öğrenciyi dövdüğü gerekçesiyle öğretmenlik mesleğine son verilen Ali Rıza Y.’ye ödül gibi ceza verildi. Ali Rıza Y. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak görev yapacak.

Aksaray’da öğrencisi T.K.’yı darp eden ve mesleğine son verilen öğretmen Ali Rıza Y.’nin hizmet sınıfı değiştirildi. Kendisine ödül gibi ceza verilen Ali Rıza Y., İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak görev yapacak.

Genel hizmetlerde idari memur olarak görev yapmasına karar verilen Ali Rıza Y. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde memur olarak göreve başlayacak.

NE OLMUŞTU?

14 Aralık günü Ortaköy ilçesi Şehit Salih Aksu Ortaokulu’nda matematik öğretmeni Ali Rıza Y., ders sırasında 5’inci sınıf öğrencisi T.K.’yı sınıftan çıkartıp koridorda tokat ve yumruk atıp dövdü, boğazını sıktı.

Gürültüyü duyan başka sınıftaki teknoloji tasarım öğretmeni Gülcan Ünlü, koşarak ettiği olayda dayak yiyen öğrenci T.K.’yı meslektaşı Ali Rıza Y.’nin elinden kurtardı. Daha sonra diğer sınıftaki öğretmenler de çıkıp, öğrenciyi alt kata indirdi.

Dayakçı öğretmen hakkında yeni iddia: Masa altında çoraplarını koklatırdı