Öğrencisine istismar ettiği iddia edilen öğretmen hakkında 30 yıl hapis istemi

9 Nisan 2021 Cuma

Öğrencisine istismar ettiği iddia edilen öğretmen hakkında 30 yıl hapis istemi

Kartal’da bulunan bir özel okulda 5 yaşındaki S.A.A.’ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan yüzme öğretmeni S.A. hakkında 30 yıla kadar hapis talep edildi. Sanık savunmasında suçlama reddedilirken tutuklama talebini reddeden mahkeme duruşmayı erteledi.

Kartal’da bulunan bir özel okulda yüzme eğitimi öğretmeni olarak görev yapan S.A.’nın öğrenci S.A.A.’ya cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılandığı dava Anadolu 16. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmaya tutuksuz sanık S.A. ve avukatları katılırken mağdur çocuğun avukatları da hazır bulundu.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan savcı, mağdur çocuğun beyanlarını ve pedagog ifadelerini yineledi. Savcı, mağdurun yaşı göz önüne alındığında yaşamadığı bir olayı hiç yoktan uydurmasının mümkün görünmediğini ve yine yaşına göre sebepsiz yere birini suçlama bilincinin de olmayacağını gibi hususları değerlendirdiğini belirtti.

30 YILA KADAR HAPSİ İSTEMİ

Savcı sanık S.A.’nın “12 yaşından küçük çocuğun cinsel istismarı”, “Çocuğa karşı cinsel amaçla kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlarından 18 yıldan 30 yıla kadar hapis cezasıyla cezalandırılmasını istedi. Savcı ayrıca mütalaasında sanığın tutuklanmasını talep etti. Şikayetçi avukatları mütalaanın ardından sanığın cezalandırılmasını talep etti. Sanık avukatı da mütalaayı kabul etmediğini belirterek savunma hazırlamak için süre istedi.

DURUŞMA ERTELENDİ

Ara kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık hakkında verilen adli kontrol talebinin devamına karar vererek, mütalaaya karşı sanık avukatının savunmasını hazırlaması için duruşmayı erteledi.

İDDİANAMEDEN

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, yüzme öğretmeni olan S.A.’nın öğrencisi olan S.A.A.’ya 2017 yılı Ekim ayında öğretmen-öğrenci ilişkisini aşacak nitelikte yakınlaştığı öne sürüldü. İddianamede sanığın mağduru çocuklardan ayırarak uyku odasına götürdüğü, mağduru uyku odasında alıkoyduğu ve mağdura yönelik cinsel saldırıda bulunduğu iddia edildi.

İddianamede sanık S.A.’nın “12 yaşından küçük çocuğun cinsel istismarı” ve “12 yaşından küçük çocuğu hürriyetinden yoksun kılınması” suçlarından 9 yıl 6 aydan 17 yıl 6 aya kadar hapsi istendi.

Benzer Haberler