Öğrencinin saygısız hareketine soruşturma açılmıştı! O öğretmen ilk kez konuştu

25 Mart 2022 Cuma

Sosyal medyada paylaşılan bir videoda öğretmeninin yüzünü avuçları arasına alan öğrencinin görüntüleri büyük tepki toplamış, Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü de konuya ilişkin soruşturma başlatıldığını duyurmuştu. Söz konusu videodaki öğretmen olayın ardından ilk kez konuştu.

Bir lisede, ders esnasında dans edip öğretmeninin yüzünü avuçları arasına alan öğrencinin görüntüleri, sosyal medyada büyük tepki toplamıştı. Lisede İngilizce dersi esnasında kürsüdeki öğretmenin yanına gelen öğrenci öğretmeninin önünde önce dans ettiği görüldü. Ardından öğretmenin ellerini avuçlarına alan öğrenciye öğretmenin müdahale ettiği anlar görüldü.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü, öğretmene yapılan saygısızlıkla ilgili soruşturma başlatıldığını duyurdu. Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“İlimizde bir özel okulda, bir öğrencinin öğretmenine karşı kabul edilemez davranışlarının yer aldığı ve sosyal medyaya yansıyarak gündeme gelen olaya ilişkin inceleme/soruşturma başlatılmıştır.”

ÖĞRETMEN İLK KEZ KONUŞTU

Olayın ardından ilk kez konuşan öğretmenin söyledikleri ise herkesi duygulandırdı. Suçu kendisinde aradığını söyleyen öğretmen şöyle konuştu:

“O anda ders anlatırken hiç çocuğun kalktığını falan görmemişken aniden yüzümde bir şeyler hissettim. İplik zannettim. Elini mi hissettim ne şok oldum. Yapılan gerçekten eğitim camiasına, öğretmene karşı bir saygısızlık. Ama bu çocuktur. Bunlar eğitimde olan şeyler. Ben 35 yıllık öğretmen olarak kendimi şöyle suçluyorum, ben bunların annesini de babasını da okutmuşum. Acaba bu anne babaya sevgi ve saygıyı neden öğretememişim. Kendimi çok suçlu buluyorum. Ertesi gün özür dilediler. Kızım benlik bir şey yok artık gündeme düşürdünüz, dedim. Benden yana geçti dedim yani.”

Öğrencinin öğretmenine yaptığı terbiyesizliğe soruşturma başlatıldı

Benzer Haberler