Öğrencilerin evlerine giden AKP’li başkandan tepkiler sonrası açıklama

25 Ocak 2021 Pazartesi

Öğrencilerin evlerine giden AKP’li başkandan tepkiler sonrası açıklama

Tekirdağ Süleyman Paşa İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin karnelerini, evlere giderek dağıtan AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan, kentte bazı öğrencilere evlerinde karne vermesine ilişkin, “Gerçekleştirdiğimiz bu faaliyet, siyasi bir amaç ya da oy toplama üzerine yapılan bir kampanya fikrini içermemektedir” savunmasını yaptı. Özcan, ayrıca karne dağıtımından Milli Eğitim Bakanlığı ile okul müdürünün bilgisi olmadığını açıkladı.

Tekirdağ Süleyman Paşa İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin karnelerini evlere giderek dağıttığı için tepki çeken AKP Tekirdağ İl Başkanı Mestan Özcan ilk kez konuştu.

Özcan, yaptığı yazılı açıklamada, cuma günü yurt genelindeki tüm okullarda “dijital karne” dağıtımı yapıldığını, kendilerinin de Tekirdağ’da ikamet eden ve “halihazırda iletişimde oldukları üç ailenin üç başarılı evladına bir sürpriz gerçekleştirdiklerini” söyledi.

“BÖYLE BİR HAYRA VESİLE GERİ DURAMAZDIK”

Özcan, “Bu sürprizimiz, zaten iletişim halinde olduğumuz velilerimiz tarafından (Burada belirtiyor olmaktan mahcubiyet duyuyorum ama his yoksunlarına belki bir cevap olacaktır; kızlarımızdan bir tanesi, babasını Covid-19 belasından dolayı kaybetti) talep edildi. Veliler karneleri bastırmışlar ve bizi davet ettiler. Bizler de böyle bir hayra, böyle bir mutluluğa vesile olmaktan geri duramazdık. Hediyelerimizi hazırladığımız gibi bu üç evladımızın evlerine gittik. Öyle zannediyorum ki başarılı kızlarımızı tebrik etmek, onlara hediyeler vermek, yetimleri sevindirmek; kalbinde duygu besleyen her insan için bambaşka bir mutluluk kaynağıdır” dedi.

“KARNE DAĞITIMI VE ADRES PAYLAŞILMASINDAN MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI’NIN BİLGİSİ YOK”

Karnelerin dağıtımı ve adreslerle ilgili bilginin paylaşımında Milli Eğitim Bakanlığı ile okul müdürünün herhangi bir bilgisinin olmadığını bildiren Özcan, şöyle devam etti: “Hatta belki de sosyal medya paylaşımımız ile haberleri olmuştur. Zaten iletişim halinde olduğumuz bu ailelerden, paylaşım yapmak için de müsaade aldık. Gerçekleştirdiğimiz bu faaliyet, siyasi bir amaç ya da oy toplama üzerine yapılan bir kampanya fikrini içermemektedir. Amacımız sadece gençlerimize sürpriz yapmaktı ve iyiliği teşvik etmekti. Velilerden ve evlatlarımızdan da müsaade alarak paylaşmıştık. Zira o çocukların yüzlerindeki tebessüm, gelecek tüm kötü eleştirilere bedeldi belki de. Birtakım insanlar, çocuklarımızın yüzlerine bir nebze de olsa mutluluk vermekten yıllardır uzak durdukları için her çabayı şerre, her fikri suizanna yormakta. Mevzu bahis çocuklar olduğunda bile hüsnüzan içinde düşüncelere kapılamayacak kadar mı kararttık kalplerimizi?”

“BAMBAŞKA NOKTALARA ÇEKİLDİ”

Özcan, başarılarıyla yarınların umudu olan öğrencilerin yüzlerinde tebessüm bırakmak için yapılmış bu faaliyetin bambaşka noktalara çekildiğini ve yanlış anlaşıldığını görmenin ve anlamsız haberlere konu edilmiş olmasının kendisini fazlasıyla üzdüğünü, bu nedenle gerek eğitim camiası gerek veliler ve o öğrencilerin bu tartışmanın içinde yer almaması için sosyal medyadaki paylaşımları kaldırdıklarını söyledi. (AA)

Okul müdürü bilgileri paylaştı, AKP’li il başkanı öğrencilerin evlerine giderek karne dağıttı

Benzer Haberler