Ödülleri dağıtan dernek başkanı: Tarafsızlık iddiamız yok

22 Eylül 2021 Çarşamba

Ödülleri dağıtan dernek başkanı: Tarafsızlık iddiamız yok

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlenen törenle “Medya Ödülleri” dağıtan Anadolu Yayıncılar Derneği Başkanı “Ödülleri belirlerken kendi dünya görüşümüz ve medeniyet anlayışımızı dikkate aldık. Emek kadar bu konular da önemli” itirafında bulundu. Ödülleri dağıtan derneğin başkanın da AKP’den Meclis Üyesi olduğu ortaya çıktı.

Anadolu Yayıncılar Derneği’nin, “6. Anadolu Medya Ödülleri” töreni Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda düzenlendi.

6. Anadolu Medya Ödülleri’ne Sedat Peker ayarı

AKP’DEN MECLİS ÜYESİYMİŞ

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da çeşitli kategorilerde ödüle layık görülen isimlere ödüllerini verdi. Ödülleri dağıtan derneğin Başkanı Sinan Burhan’ın, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde AKP’den Meclis Üyesi olduğu ortaya çıktı.

İTİRAF ETTİ: ÖDÜLLERİ BELİRLERKEN…

Sözcü’den Ali Ekber Ertürk’e konuşan Burhan, tartışma yaratacak bir itirafta bulundu. Anadolu Yayıncılar Derneği olarak Yönetim Kurulu ile beraber ödül alacak isimleri belirlediklerini savunan Burhan, “Ödülleri belirlerken kendi dünya görüşümüz ve medeniyet anlayışımızı dikkate aldık. Emek kadar bu konular da önemli. Biz ezan, bayrak, cumhuriyet diyen bir sivil toplum kuruluşuyuz. Tarafsızlık iddiamız yok. Gazeteciler Cemiyeti ya da Basın Konseyi ödüllendirme yaparken başörtülüye ödül verdi mi?” dedi.

Burhan, töreninin ardından Erdoğan ile birlikte ABD’ye gitti ve, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın daveti üzerine ABD gezisine katılıyorum. Otel ve yemek masraflarını ben ödüyorum” dedi.

Benzer Haberler