Nusret’ten ilham alan pizzacıdan 24 ayar altından pizza

8 Kasım 2021 Pazartesi

Nusret’ten ilham alan pizzacıdan 24 ayar altından pizza

Glasgow’da bir restoran, Nusret Gökçe’nin altınla kaplanmış 850 sterlinlik kötü şöhretli bifteğinden ilham alarak 24 ayar yaprak altınla kaplı bir pizza yaptı.

Dünya çapında ‘Salt Bae’ ismiyle tanınan şef Nusret Gökçe, Knightsbridge’deki restoranındaki pahalı yemekleriyle manşetlere çıkıyor. Restoranda bir müşteri grubunun 37 bin sterlinlik (yaklaşık 484 bin TL) hesapla ayrıldığı bildirilmişti.

Şef, 2017’de Türkiye’deki ilk restoranında bifteğe tuz serptiği videonun viral olmasıyla ün kazanmıştı. Şimdiyse Glasgow’daki Nonna Said, Salt Bae’in pahalı yemeklerine alternatif olarak sadece 6.30 sterline (yaklaşık 82 TL) satılan Gold Digger pizzasını piyasaya sürdü.

Independent Türkçe’nin haberine göre, Nonna Said’in işletme müdürü Gareth Slack şu şekilde izah etti: “Yiyecek ve içeceklerde altınla denemeler yapıyoruz. Gold Digger pizzası fikri baş şefimizden çıktı: Bu bir margarita ama üstünde 24 ayar yaprak altın ve hamurunda altın tozu var. Bir yanım atlayıp bifteği denemek için can atıyor. Ama önce bu bahsi kazanmam gerek.”

“SALT BAE BEDAVAYA DENEYEBİLİR”

Davet ettiği Salt Bae’nin bu pizzayı bedavaya deneyebileceğini belirten Slack, bunun karşılığında Nonna Said çalışanlarının Knightsbridge’deki Nusr-Et restoranında hesap ödemeden bir yemek yemesini istediğini sözlerine ekledi.

Benzer Haberler