Nurettin Nebati, Türkiye Bankalar Birliği’yle görüştü

18 Aralık 2021 Cumartesi

Döviz kurlarında rekorlar kırılırken Türkiye Bankalar Birliği ile görüşen Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, toplantıda ‘sağlıklı, istikrarlı büyüme performansı’ konuşulduğunu söyledi!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Bankalar Birliği (TBB) ile toplantı yaptı.

TBB Yönetim Kurulu Başkanı Alpaslan Çakar’ın ev sahipliğinde düzenlenen toplantıya Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben, Türkiye Katılım Bankaları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı İkram Göktaş ve TBB Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

TBB’den yapılan açıklamaya göre, toplantıda küresel ve yurt içi ekonomi ile bankacılık sektöründeki gelişmeler görüşüldü. Bakan Nebati yeni ekonomik programa ilişkin bankacılara bilgi verdi ve değerlendirmelerini aldı.

BDDK’dan banka kredileri için talimat!

‘SAĞLIKLI BÜYÜME PERFORMANSI’ KONUŞULMUŞ!

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Karşılıklı görüş alışverişinin yapıldığı toplantının amacının sağlıklı, istikrarlı büyüme performansı olduğu belirtildi. Bankalar tarafından yapılan değerlendirmede, son dönemde ülkemizdeki finansal piyasalarda yaşanan gelişmelere dikkat çekilerek, ‘güçlü bilanço, likidite ve özkaynak yapısı, gelişmiş teknolojik uygulamaları ile uluslararası standartlarda faaliyet gösteren Türkiye bankacılık sektörü, Ülkemiz ekonomisi için sürdürülebilir değer oluşturma misyonu doğrultusunda faaliyetlerini kesintisiz bir şekilde yürütmektedir. Bankalarımız kurallarıyla işlemekte olan serbest piyasa mekanizması içinde kaynaklarını, hanehalkı ile reel sektörün finansal ihtiyaçlarını karşılama yönünde kullanmaya devam edecektir” açıklamasında bulunuldu.

Ucuz Türkiye’ye akın

AKP’den AKP’ye örnekli uyarı: Sosyal gerginlik derinleşiyor

Bankalardaki döviz hesabı tarihte ilk kez Türk lirası mevduatını geçti

Benzer Haberler