Nokia TA-1212: Sudan ucuz telefon

22 Şubat 2020 Cumartesi

Nokia TA-1212: Sudan ucuz telefon

Nokia’nın çıkarmaya hazırlandığı Nokia TA-1212, sudan ucuz deyimi ile karşımıza çıkacak.

Nokia TA-1212: Sudan ucuz telefon. Kolay kullanım, ucuz maliyet ve ucuz satış politikası ile beraber özellikle orta asya ülkelerinde hala önemli satış rakamlarına ulaşan NOKIA yeni çalışmalarını yine bu yönde ilerletiyor.  Mobil Dünya Kongresinde de bu çalışmaların nasıl sonuç verdiğini görecektik.

Nokia TA-1212

Ancak planlanan Mobil Dünya Kongresi yavaş yavaş tüm dünyaya yayılmaya başlayan Corona Virüsü nedeniyle iptal edildi. Durum böyle olunca yeni cihazlar yavaş yavaş bilerek veya bilmeyerek sızdırılmaya başlandı. Ancak Nokia’nın cihazlarından biri Çin’in sertifikasyon kuruluşu olan TENAA’da görüldü. Cihazın özelliklerinden çok dikkat çeken özelliği ise fiyatı oldu. Cihaz günümüzdeki telefonların fiyatlarına baktığımızda sudan ucuz diyebiliriz.

Android 11 Geliştirici Önizlemesi’ni yayınladı

Cihazın özelliklerine gelecek olursak kamera özelliğinden başlayalım. Ön kamera yer almayan cihazın arka kamerası 0.3 MP çözünürlüğünde yani geçmişe bir nevi yolculuk yapıyoruz. Ekran çözünürlüğü 40 x 320 piksel çözünürlüğünde. Tuşlu telefon özelliğine sahip telefonda herhangi bir depolama alanı yok diyebiliriz.

Basit bir telefon kullanım özelliğine sahip olacağı için 16MB depolama alanı olacak. Bunun ile beraber cihazda 8GB RAM özeliği olacak. Aslında her şeyden önemlisi belirtmiş olduğumuz gibi fiyatı cihaz 50 dolarlık satış fiyatına olacak. Sadece 50 dolara bir telefon sahibi olabileceksiniz.

Huawei yeni katlanabilir telefonu için tarih verdi!

Benzer Haberler