Nintendo için DOOM Eternal geliyor

2 Aralık 2020 Çarşamba

Nintendo için DOOM Eternal geliyor

Game Awards 2020’de Yılın Oyunu ve Yılın Aksiyon Oyunu dahil 4 kategoride aday gösterilen, id Software’in övgüler toplayan ödüllü nişancı oyunu DOOM Eternal, 8 Aralık 2020 tarihinde Nintendo Switch’e dijital olarak çıkıyor.

Daha önce oyunun kutulu sürümünün de çıkacağı söylenmişti. Ancak yaşanan pandemiden dolayı kutulu sürüm iptal edildi. Oyun sadece dijital olarak Switch’teki yerini alacak.

DOOM (2016), Wolfenstein II: The New Colossus ve Wolfenstein: Youngblood oyunlarının Nintendo Switch sürümlerinin arkasındaki stüdyo olan Panic Button ile ortak geliştirdiğimiz sürümde oyuncular, destansı tek kişilik hikâye modunu ister evde ister dışarıda oynayabilirler. DOOM Eternal’da, gücünü idTech 7’den alan birinci şahıs ilerlemeli çatışmada bir sonraki aşamaya ulaşırken hız ve gücün mükemmel birlikteliğini deneyimle.

DOOM Eternal

Omzuna takılı alev silahın, bileğine takılı bıçağın, yükseltilmiş silahların ve yeteneklerinle gelmiş geçmiş en güçlü iblis avcısı sensin. Nintendo Switch’te, DOOM Eternal için jiroskop kontrollerini kullanarak hedef almanı sağlayan Hareketli Nişan geliyor. Seçeneği, sürükleyiciliğin ve isabetliliğin mükemmel uyumu için analog çubuklarıyla birlikte kullanabilirsin.

Oyuncular ayrıca 2’ye 1 çevrimiçi çok oyunculu deneyim olan BATTLEMODE’da yeteneklerini sınayabilirler. Bu modda tam donanımlı bir Doom Slayer, oyuncu kontrolündeki iki iblisle, beş maçlık bir karşılaşmada kozlarını paylaşır.

Grafiksel açıdan da Nintendo Switch’te taş gibi görünen oyunun, Switch için gelmiş geçmiş en iyi grafikli oyun olacak gibi görünüyor.

Yeni koronavirüs tedbirleri geldi! İşte yeni yasaklar

Benzer Haberler