Nihat Doğan’dan o görüntülere ‘Türkan Şoray’ tepkisi

25 Kasım 2021 Perşembe

Nihat Doğan’dan o görüntülere ‘Türkan Şoray’ tepkisi

Al Sana Haber programındaki çıkışlarıyla adından söz ettiren Nihat Doğan, Magazin Noteri programında da dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Selen Görgüzel ve rol arkadaşının öpüşme sahnesi için Hamdi Alkan’dan izin alması hakkında konuşan Nihat Doğan, “Ben izin vermem” dedi.

Nihat Doğan, magazin gündemini sarsan öpüşme izni için şu ifadeleri kullandı:

Bu konu ‘üste tükürsen bıyık, alta tükürsen sakal’ deniliyor ya, o cümlenin vücut bulmuş hali diye düşünüyorum. Yüzyıllardır ünlü düşünürler, filozoflar ve sanatçılar bu işe kafa yormuşlar. Sanat muhafazakar mı olmalı, köşeli mi olmalı, sanatın tabuları mı olmalı, bu göreceli bir kavram. Bazıları ”Evet soyunmak lazım, öpüşmek lazım anca böyle adımızdan söz ettiririz, şöhret basamaklarını tırmanırız” diyor ama Türkan Şoray kanunları da var.

Türkan Şoray, Rüçhan Adlı ile birlikte olduktan sonra Türkan Şoray kanunlarını çıkardı ve kimseyle öpüşmedi. Öpüşmemesi de ondan bir şeyler götürmedi. Öbür taraftan, Hamdi Bey’e Allah’tan sabırlar diliyorum. Sanatçı ruhlu bir insan olarak konuşmam gerekirse, eşim sanatçıysa tabii ki sanatını icra etmeli. Ama halktan bir Nihat olarak konuşmam gerekirse canımı acıtır, üzülürüm. Ben Nihat olarak izin vermem”

Sahnede öpüşürken önce ‘Sanat için’ dedi, sonra kocasından izin aldı

Benzer Haberler