Nihal ve Bahar Candan’ın kardeşi Erdoğan’ın elini öpüp ablaları için yardım istedi

Yayın tarihi: 9 Haziran 2024 Pazar 8:47 am - Güncelleme: 9 Haziran 2024 Pazar 8:47 am

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programı’nda, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a koşarak sarılan öğrenci, Nihal ve Bahar Candan‘ın kardeşi çıktı. Zeynep Su Candan Erdoğan’dan ablaları için yardım istediğini anlattı.

Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programı’nda, bir kız öğrenci konuşmaların ardından AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a koşarak sarıldı, elini öptü.

Türkiye gazetesinden Mahmut Özay’ın haberine göre sahneye atlayan genç kız, Maarif Modeli Tanıtım Programı’nın yapıldığı İstanbul Ataşehir’deki Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesinde okuyan ve LGS’ye yüzde 2’lik dilimle giren Zeynep Su Candan…

”BAHAR GÜNLERDİR ACİLDE”

Çeşitli suçlardan haklarında soruşturma başlatılan sosyal medya fenomenleri Bahar ve Nihal Candan’ın kardeşi olan Candan, şunları söyledi:

”Onlar devletimize yanlış yapmadı. Hesaplarında para giriş çıkışı yok. Sadece havada kalan birkaç yalan ifadeyle ablalarım aylarca içeride tutuldu. Ailecek mağduruz, ablamın kocası da ilgilenmedi. Biz ailecek gücümüzü toplayıp ablalarıma yedi ay boyunca yardım ettik. Nihal bu durumu kaldırmadı, içerdeyken tek yaptığı şey duş alıp namaz kılmak olduğu için yemek yemedi, 28 kiloya kadar düştü. Ölümden döndü. Çok şükür kilosunu yükselttik, anneannem bakıyor ona. Sonra tahliye edildi ama henüz beraat kararı çıkmadı. Şimdi Bahar içerde. Bahar da günlerdir acilde yatıyor.

Koğuşta birbirlerine girdiler: Bahar Candan ile Seçil Erzan arasında ‘dolandırıcı’ kavgası

”BİZ HAYATIMIZIN MERKEZİNE DEVLETİ KOYMUŞ BİR AİLEYİZ”

İddianamede hiçbir somut delil yok. Ben savcılarıma, devletime sonsuz saygı içerisindeyim. İnsana yanlış yapar, yalan söylersin kalp kırarsın ama devlete yanlış yapılmaz. Benim babam bir devlet üniversitesinde dekan, annem sınıf öğretmeni. Anneannem, dedem devlette öğretmenlik yaptı. Yani biz hayatının merkezine devleti koymuş bir aileyiz. Bütün bunlara rağmen devlete yanlış yapmakla suçladılar. Ablam şu anda ölümün kıyısında. Benim annem ve babam onu yetiştirmek için o kadar emek verdi. Ama o şimdi içerde ölmek üzere. Ben çok korkuyorum.

”GÖZÜMÜN İÇİNE BAKTI, DİNLEDİ”

Bütün bunları Cumhurbaşkanı’mıza anlattım. Gözümün içine bakarak, tek tek dinledi. Çok teşekkür ederim. Elinden geleni yapacağını söyleyerek arkadaşlarımız bakacak, yapılacak bir şey varsa dedi. Çok çok mutluyum. Sonra başka bir başka arkadaşına yönlendirdi. O da bütün bunları dinledi, o da ilgileneceğini söyledi. Devletimi, savcımı çok seviyorum. İyi ki var Cumhurbaşkanı’mız, Allah başımızdan eksik etmesin. Bütün bu süreç eğitimimi sekteye uğratıyor. Not ortalamam geçen sene 90’ın üzerindeyken, bu yıl düştü. Şimdi ortalamam yerlerde. Annem ‘Cumhurbaşkanı’mıza bu perişanlığımızı anlatmazsan hakkımı helal etmem’ dedi. Çünkü biz ailecek çok zor durumdayız.

Sağlık sorunları sebebiyle tahliye edilen Nihal Candan: Cezaevinde 7 vakte çıkarttım namaz kılmayı

İSTENEN CEZALAR

Küçükçekmece Savcılığı’nca hazırlanan iddianamede ”suç örgütüne üye olmak”, ”dolandırıcılık” gibi suçlamalarla Bahar Candan’ın 14 yıldan 44 yıla kadar hapisle cezalandırılması istendi. Nihal Candan’ın ise 8 yıldan 24 yıla kadar yıla kadar hapsi talep edildi.

Kılıçdaroglu: Akşener, Erdoğan’ın talebiyle görüştüyse güce teslim olmuştur

Kaynak: HABER MERKEZİ