Nihal Candan paylaştı! Bahar Candan’ın da cezaevinde olmadığı ortaya çıktı

Yayın tarihi: 22 Haziran 2024 Cumartesi 10:12 am - Güncelleme: 22 Haziran 2024 Cumartesi 10:12 am

Anoreksiya teşhis alarak cezaevinden tahliye edilen Nihal Candan’ın paylaşımıyla kardeşi Bahar Candan’ın da cezaevinde olmadığını ortaya çıktı.

Hızla kilo verdiği için doktor onayıyla cezaevinden tahliye edilen Nihal Candan, kardeşi Bahar Candan’ı ziyarete gitti. Nihal Candan’ın paylaşımı ile birlikte, kardeşi Bahar Candan’ın ise cezaevinde kalmadığı ortaya çıktı.

Nihal Candan söz konusu paylaşımı  Bakırköy Prof. Dr. Mazhar Osman Ruh Sinir Hastalıkları Hastanesi’nden yaptı. Candan paylaşımına, “Burası senin evin değil bir tanem. Az kaldı evine, ailene kavuşacaksın. Canım kardeşim, güçlü kardeşim. Dayanmak zorundayız ikimizde…” notunu düştü.

KARDEŞLERİ ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMÜŞTÜ

Bahar ve Nihal Candan’ın İstanbul Ataşehir’deki Ahmet Keleşoğlu Fen Lisesinde okuyan ve LGS’ye yüzde 2’lik dilimle giren Zeynep Su Candan, Türkiye Yüzyılı Maarif Modeli Tanıtım Programı’nda, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a koşarak sarılmış ve ablaları için yardım istemişti.

Candan, şunları söylemişti:

”Onlar devletimize yanlış yapmadı. Hesaplarında para giriş çıkışı yok. Sadece havada kalan birkaç yalan ifadeyle ablalarım aylarca içeride tutuldu. Ailecek mağduruz, ablamın kocası da ilgilenmedi. Biz ailecek gücümüzü toplayıp ablalarıma yedi ay boyunca yardım ettik. Nihal bu durumu kaldırmadı, içerdeyken tek yaptığı şey duş alıp namaz kılmak olduğu için yemek yemedi, 28 kiloya kadar düştü. Ölümden döndü. Çok şükür kilosunu yükselttik, anneannem bakıyor ona. Sonra tahliye edildi ama henüz beraat kararı çıkmadı. Şimdi Bahar içerde. Bahar da günlerdir acilde yatıyor.”

Hızla kilo verdiği için tahliye edilen Nihal Candan doğum günü kutladı

Kaynak: TELE1