NFT satışları bir yıl içinde yüzde 21 bin arttı

23 Mart 2022 Çarşamba

NFT satışları bir yıl içinde yüzde 21 bin arttı

Kripto para birimlerine yönelik rağbet gün geçtikte artarken son kripto paralar 2 trilyon dolarlık bir hacme ulaştı. Son yılların dikkat çeken dijital verilerinden olarak bilinen NFT’ler ise 2021 yılında bir önceki yıla göre yüzde 21 bin artarken, alıcı sayısı da yaklaşık yüzde 3 bin yükseldi.

Son yılların dikkat çeken dijital verilerinden NFT’lere olan ilgi gün geçtikçe artmaya devam ediyor. Yayımlanan yeni bir rapora göre, 2021 yılında NFT’lerin satışında 200’den fazla kat arttığı açıklandı.

Araştırmaya göre, 2021 yılında NFT’lerin satışı bir önceki yıla göre yüzde 21 bin artarken, alıcı sayısı ise yaklaşık yüzde 3 bin yükseldi. NFT veri şirketi Nonfungible.com’un raporuna göre, satışların bir yıl öncesinde gerçekleşen 82 milyon dolardan 2021’de yüzde 21 bin artışla 17.6 milyar doların üzerine çıktığı belirtildi.

Raporda ayrıca, NFT’lerin satılmadan önce 2021’de ortalama 48 gün tutulduğu, bir önceki yıl ise bu rakamın 156 gün olduğu tespit edildi.

NFT NEDİR?

NFT’ler, bir blok zincirine veya dijital deftere kaydedilen sanat, oyun veya diğer yaratıcı ürünleri içeren dijital koleksiyonlar olarak düşünülebilecek benzersiz dijital varlıklardır.

AB’den kritik kripto para hamlesi!

 

Benzer Haberler