New York’ta imamlık yapan Ahmet Yücetürk, istismardan tutuklandı

17 Aralık 2021 Cuma

New York’ta imamlık yapan Ahmet Yücetürk, istismardan tutuklandı

New York’ta imamlık yapan Ahmet Yücetürk, çocuklara tecavüz girişiminde bulunmak suçlamasıyla gözaltına alınarak tutuklandı. Kefaletle serbest bırakılan Yücetürk, ocak ayında tekrar hakim karşısına çıkacak.

New York’ta Uluslararası İslam Merkezi’nde imamlık yapan Ahmet Yücetürk isimli erkek, YouTube’da kendilerini çocuk olarak tanıtarak pedofilileri ortaya çıkarmak için yetişkinlerle iletişim kuran kişiler sayesinde, kız çocuklarına tecavüz girişiminde bulunmak suçlamasıyla gözaltına alınarak tutuklandı. Serbest bırakılan Yücetürk’ün, ocak ayında tekrar hâkim karşısına çıkarılacağı öğrenildi.

“Sana eşcinsel cin musallat olmuş” diyerek istismarda bulunmuştu! İstenen ceza belli oldu

ANNESİNİN EVDE OLUP OLMAYACAĞINI SORMUŞ

New York Post’un haberine göre, Yücetürk 14 yaşında olduğunu düşündüğü YouTube’daki bir sayfanın yöneticisi F.M.’ye onunla seks yapmak istediğini söyledi. Hafta sonu annesinin evde olup olmadığını sordu. Yücetürk ile bir buluşma ayarlayan sayfa yöneticisi F.M., buluşmaya gelen Yücetürk’ü kayda alarak olay yerine gelen polis ekiplerine teslim etti.

Yücetürk, YouTube’da “NYCreeps Spotlight” isimli kanalın yöneticilerinin ortaya çıkarmasıyla kız çocuklarına tecavüz girişiminde bulunmakla suçlanarak, gözaltına alındı.

Mahkeme kayıtlarına göre, Yücetürk’ün mesajlarda, “Seni çok istiyorum, bu hafta sonu halledebilir miyiz?… Annen bu hafta sonu uzakta olacak mı?” dediği belirtilirken, yapmak istediği çeşitli ‘seks eylemlerini’ tarif ettiği iddia edildi.

KAMERA GÖRÜNTÜLERİNE ULAŞILDI

Tutuklamanın ardından, polisler Yücetürk’ün, buluşma planı yaptıktan sonra F.M.’nin kendisine verdiği apartman kapısını çaldığını gösteren kamera görüntülerine ulaştı. New York mahkemesi pazartesi günü tutuklanan Yücetürk’ün, ‘reşit olmayan bir bireyle cinsel ilişkiye girme teşebbüsünde bulunmak’ ve ‘uygunsuz içerikli objeler kullanmak’ ile beraber iki ayrı suçtan yargılandığını açıkladı.

Küçük yaştaki çocuklara yönelik cinsel istismarı önlemek amacıyla kurulan YouTube kanalının sahibi F.M. sayesinde yakalanan Yücetürk’ün, dört kızı olduğu ortaya çıktı.

OCAK AYINDA HAKİM KARŞISINA ÇIKACAK

Ahmet Yücetürk’ü yakalatan F.M., çocukken cinsel istismara uğradığı için pedofilileri tuzağa düşürdüğünü ve bunun diğer çocukların başına gelmesini önlemek için bu şahısların yakalanmasını sağladığını belirtti.

New York mahkemesi tarafından tutuklandıktan sonra kefaletle serbest bırakılan imam Ahmet Yücetürk’ün, ocak ayında tekrar hâkim karşısına çıkarılacağı öğrenildi.

 

Benzer Haberler