New York Post, Trump’tan desteğini çekti; “Deliliği bırak”

28 Aralık 2020 Pazartesi

New York Post, Trump’tan desteğini çekti; “Deliliği bırak”

ABD’de günlük olarak yayınlanan ve Başkan Donald Trump’a verdiği destekle bilinen New York Post’un bugünkü sayısı “Deliliği bırak” başlığıyla çıktı. Gazetenin manşeti ülke gündeminin üst sıralarına yerleşti.

ABD’de 3 Kasım başkanlık seçimini demokrat rakibi Joe Biden’a kaptıran başkan Donald Trump’a 4 yıldır icraatlarına destek veren New York Post gazetesi sırt çevirdi.  Demokrat aday Joe Biden’ın başkanlık seçimlerini kazanmasına rağmen uzun süredir ardından Trump’ı destekleyen New York Post gazetesi bugünkü sayısında ” Deliliği bırak” başlığı ile çıktı. Gazete manşetinde seçimi kabul etmesi gereken Trump’a uyarılarda bulunuldu. Gazete kapaktan duyurduğu haberin spotunda ise, “Anlıyoruz Sayın başkan, kaybettiğiniz için kızgınsınız. Ancak bu yola devam etmek yıpratıcı” ifadelerini kullandı.

“SAYIN BAŞKAN ÇABALARINIZ SONUÇSUZ KALDI”

Gazete, Demokrat Joe Biden’ın seçimi kazandığını açıkça belirtmese de Trump’ın seçimlerde ‘hile’ olduğunu kanıtlama girişimlerinin sonuçsuz kaldığını belirtti.

Haberde şu ifadeler yer aldı:

“Seçimi soruşturmak için her türlü hakka sahiptiniz ancak açık olalım; bunca çabaya rağmen bir şey bulunamadı.” Öte yandan gazetenin manşeti ülke gündeminin üst sıralarına yerleşti.”

 

Benzer Haberler