New York metrosunu karıştıran Chucky bebek sosyal deney çıktı

1 Şubat 2021 Pazartesi

New York metrosunu birbirine katan ve sosyal medyada gündem olan Chucky kostümlü kişinin, kadınlara yapılan tacize karşı farkındalık oluşturmak için sosyal deney yaptığı ortaya çıktı.

Amerika Birleşik Devletleri’nin New York kentinde metroda katil oyuncak bebek Chucky kostümü giyen kişinin metroda bir kadına saldırdığı anlar sosyal medyada gündem oldu.

Görüntülerde, Chucky kostümlü kişinin metro koltuğunda rahat bir şekilde oturduğu, daha sonra ayağa kalkarak önünde oturan maskesiz kadını rahatsız etmeye başladığı görüldü.

YOLCULARDAN MÜDAHELE

Chucky kostümlü kişi, kendisini yere iterek, maskesiz kadına bacağından tuttuğu anlar kameraya yansıdı. Ayrıca görüntülerde kadının Chucky kıyafetli kişiye saldırmaya başladığı anlar da yer aldı. Katil oyuncak bebeğin kıyafetini giyen kişiye, diğer yolcular da tepki göstererek, müdahalede bulundu.

SOSYAL DENEY ÇIKTI

Görüntülerin gündem olduğu metrodaki olayın kadınlara yapılan tacize karşı farkındalık oluşturmak adına sosyal deney olduğu ifade edildi. Görüntüleri kaydeden yerel yönetmen Rodrigo Valencia katil oyuncak bebek Chucky tarafından taciz edilen kadına yardım etmek için yalnızca bir kişinin harekete geçtiği, geriye kalan yolcuların seyredip, gülmeyi tercih ettiğini ifade ederek, şunları söyledi:

“Yardım etmeye geldiklerinde insanları herhangi bir şekilde etkileyip etkilemediğini görmek için arkadaşımıza maske takdırmadık. Gördüğünüz şekilde bir kişi dışında kimse müdahale olmadı. Sosyal deneyden geçemediler”

Öte yandan, Chucky kostümünü giyen kişinin, Miguel adında bir aktör, komedyen ve sosyal medya fenomeni olduğu ortaya çıktı. Maskesiz taciz edilen kadın rolünü canlandıran kişinin ise Sarah adlı fenomen olduğu ifade edildi.

Benzer Haberler