Netflix Türkiye’de görev değişimi! Dizi ekibinin liderinden ayrılık kararı

Yayın tarihi: 23 Mayıs 2024 Perşembe 11:24 am - Güncelleme: 23 Mayıs 2024 Perşembe 11:24 am

Netflix Türkiye İçerik Direktörü Pelin Diştaş, beş yılın görev süresinin ardından platformdan ayrılmaya karar verdi. Dizi ekibinin başına, 2020’den bu yana aynı ekipte yer alan Özge Bağdatlıoğlu getirilecek.

Dijital film ve dizi platformu Netflix, Türkiye’deki içerik ekibinde bir görev değişimi yapacak. 2019’dan bu yana Netflix Türkiye İçerik Direktörlüğü görevinde bulunan Pelin Diştaş, kişisel projelerine odaklanmak üzere Netflix’ten ayrılmaya karar verdi. Diştaş’ın platformdaki görev süresi, değişimin tamamlanacağı 1 Temmuz 2024 tarihinde tamamlanacak.

Gazete Oksijen’in haberine göre, platformun dizilerden sorumlu yeni lideri ise Özge Bağdatlıoğlu olacak. 2020 yılından bu yana aynı ekipte bulunan Bağdatlıoğlu, Netflix Türkiye Diziler Direktörü olarak görev yapacak.

“BU EKİBİN YAPACAĞI HER İŞİ HEVESLE İZLEMEYE DEVAM EDECEĞİM”

Diştaş, değişimi şu ifadelerle değerlendirdi:

“Geriye baktığımda pek çok ilki başardığımız, başarılara imza attığımız beş güzel yıl görüyorum. Türkiye’de ve dünyanın her yerinde keyifle izlenen hikayeler anlatmanın gururunu yaşadık. En güzeli de bu tümüyle kolektif bir başarıydı. Bize hikayelerini ve hayallerini emanet eden tüm yaratıcı ekip arkadaşlarıma ve bu hayalleri gerçekleştirebilmek için büyük bir inanç ve gayretle emeğini ortaya koyan kamera önü ve arkasındaki ekip arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim. Bu güç birliği ve ortak inanç sayesinde koyduğumuz büyük hedeflere ulaşmayı başardık. Kendimi çok şanslı hissettiğim bir yolculuktu çünkü sıfırdan başlayarak kurduğumuz bu yolda hem Netflix Türkiye’deki çalışma arkadaşlarımla birlikte yürüme ayrıcalığını yaşadım hem de yurt dışındaki tüm ekiplerin desteğini ve inancını her koşulda yanımızda hissettim. Onlarla birlikte olmak; desteklerine, azimlerine, yaratıcılıklarına şahit olmak hayat boyu unutmayacağım bir deneyimdi. Artık Netflix’ten ayrılmaya karar vermiş olsam da, bu muhteşem ekibin yapacağı her işi hevesle, heyecanla izlemeye devam edeceğim.”

“TÜRKİYE’NİN HİKAYELERİNİ DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAKİ ÜYELERİMİZE ANLATACAĞIZ”

Netflix Türkiye dizi ekibinin liderliğini üstlenmekten dolayı gurur duyduğunu söyleyen Özge Bağdatlıoğlu ise, “Geride bıraktığımız dört yılda Michael ve Pelin gibi ilham verici liderlerle çalışmak benim için büyük bir deneyim ve önemli bir şanstı. Bu süreçte olduğu gibi, gelecekte de hedefimiz aynı olacak. Türkiye’nin hikayelerini, ülkemizin en yaratıcı isimleriyle dünyanın dört bir yanındaki üyelerimize anlatacağız. Netflix’in Türkiye’deki geleceğini muhteşem bir ekiple birlikte şekillendirme fırsatı yakaladığım için de ayrıca heyecanlıyım. Şimdiden destekleri ve bana duydukları güven için ekibimizdeki tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim” diye konuştu.

Netflix, 2018’den bu yana Türkiye’de 25 diziye imza attı. 30’dan fazla dile çevrilerek tüm dünyada yayınlanan bu diziler, 75’in üzerinde ülkede Top 10 listelerinde yer aldı.

Netflix’te geçen hafta en çok izlenen 5 film! İşte zirvedeki yapım…

Netflix, Netflix Türkiye,Pelin Diştaş, Özge Bağdatlıoğlu 

Netflix Türkiye İçerik Direktörü Pelin Diştaş, beş yılın görev süresinin ardından platformdan ayrılmaya karar verdi. Dizi ekibinin başına, 2020’den bu yana aynı ekipte yer alan Özge Bağdatlıoğlu getirilecek.

Kaynak: Oksijen