Netanyahu’ya yakın gazete, MİT Başkanı Hakan Fidan’ı hedef gösterdi

28 Ocak 2020 Salı

Netanyahu’ya yakın gazete, MİT Başkanı Hakan Fidan’ı hedef gösterdi

İsrail’de Başbakan Benyamin Netanyahu’ya yakınlığıyla bilinen Makor Rishon gazetesi, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ı hedef gösteren bir makale yayınladı. Makalede, General Kasım Süleymani ve Fidan’ın ‘birbirine çok benzediği ve her ikisinin de Irak ile Suriye’de ülkeleri adına vekalet savaşları yürüttüğü öne sürüldü.

Anadolu Ajansı’nın haberine göre, aşırı sağ eğilimli Makor Rishon gazetesinde Pazit Rabin imzasıyla çıkan ‘Sultan ve Süleymani’ başlıklı yazıda, MİT Başkanı Hakan Fidan hakkında iddialarda bulunuldu.

Haberde, Irak’ta düzenlenen ABD saldırısında öldürülen İran Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Kudüs Gücü Komutanı General Kasım Süleymani ve Fidan’ın ‘birbirine çok benzediği ve her ikisinin de Irak ile Suriye’de ülkeleri adına vekalet savaşları yürüttüğü’ öne sürüldü.

“ŞİMDİ HAKAN FİDAN’IN KOMPLOLARINA ODAKLANMA ZAMANI”

Yazıda, “Şimdi Kasım Süleymani, yerin üç arşın altında yattığına göre, onun ikizi olan Türk İstihbarat Servisi (MİT) Başkanı Hakan Fidan’ın komplolarına odaklanma zamanı geldi” iifadelerine yer verildi.

Benzer Haberler