‘Nedir bu gençlerin sizden çektiği?’

16 Ekim 2020 Cuma

‘Nedir bu gençlerin sizden çektiği?’

Muharrem İnce’den PlayStation 5’in dudak uçuklatan Türkiye satış fiyatına tepki geldi. İnce, “Playstation 5 almak için 2 kişi Bulgaristan’a gidip 4 gün tatil yapıp yanına ikinci kolu ve FIFA 2021’i de alsanız yine bu fiyattan ucuza geliyor.” dedi.

Japon teknoloji devi Sony’nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5’in Türkiye satış fiyatı açıklandı. Yurtdışı satış fiyatı 500 dolar olan PlayStation 5, Türkiye’de  8 bin 299 TL’den yani 1062 dolardan satışa çıkarılacak.

Gümrük fiyatının üzerine üzde 50 ek vergi, yüzde 20 ÖTV ve yüzde 18 KDV uygulanması sonucunda PlayStation 5’in ücreti yaklaşık olarak 4 asgari ücrete denk geliyor.

“YARISINDAN FAZLASI VERGİ”

Uygulanan vergiler sonucunda ürünün fiyatının bu kadar çok artmasına yönelik tepkiler sürerken bir tepki de Muharrem İnce’den geldi. Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan İnce, “Nedir bu gençlerin sizden çektiği?” diye sordu. Ek vergilere tepki gösteren İnce, paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“PlayStation 5 Türkiye fiyatı 8299 TL olarak açıklanmış. Yarısından fazlası vergi. PlayStation 5 almak için 2 kişi Bulgaristan’a gidip 4 gün tatil yapıp yanına ikinci kolu ve FIFA 2021’i de alsanız yine bu fiyattan ucuza geliyor. Nedir bu gençlerin sizden çektiği?”

İşte PlayStation 5’in dudak uçuklatan Türkiye fiyatı

 

Benzer Haberler