Nebati’nin Londra ziyareti detayları belli oldu

7 Şubat 2022 Pazartesi

Nebati’nin Londra ziyareti detayları belli oldu

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin Londra ziyaretinin ayrıntıları belli oldu. Nebati iki ayrı toplantıya katılacak.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati 8 Şubat Londra saati 10:00 ve 14:30’da yabancı yatırımcılarla Londra’da iki ayrı toplantı gerçekleştirecek.

Bloomberg HT’den Erol Oytun Ercan’ın haberine göre, toplantıyı Hüsnü Özyeğin ve Ferit Şahenk’in ana ortakları olduğu İngiltere’deki ilk Türk sermayeli yatırım bankası olan Dome Group düzenleyecek.

İki toplantı da Londra Türkiye Büyükelçiliği’nin eskiden bulunduğu fakat şu an büyükelçi konutu olarak kullanılan binada gerçekleştirilecek.

Bakan Nebati’nin de umudu seçimler

‘GERİ DÖNÜŞÜN OLMAYACAĞINI SÖYLEYECEĞİZ’

Nebati, Nikkei’ye verdiği röportajda Londra ziyaretiyle ilgili “(Yatırımcılara) izlediğimiz politikalardan geri dönüşün olmayacağını ve takvimimizde faiz artırımı olmadığını söyleyeceğiz. Bunu konuyla ilgili en yetkili otoriteden duyduklarından emin olacağız. Nasıl bir ekonomiyle karşılaşacaklarını şeffaf bir şekilde anlatacağız” demişti.

Kulis! Erdoğan, Nurettin Nebati’ye iki konuda kızgın

G20 İÇİN JAKARTA’YA GEÇECEK

Londra’dan sonra AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Birleşik Arap Emirlikleri ziyaretinde eşlik edeceğini belirten Nebati, oradan da G20 zirvesi için Jakarta’ya geçeceğini dile getirmişti. Londra ve Bahreyn’i birer kez daha ziyaret edeceğini söyleyen Nureddin Nebati, “Baharda Japonya, Çin ve Singapur’u ziyaret ederek Avrupa, Körfez ve Doğu Asya turunu tamamlayacağım” demişti.

Bakan Nebati’den vahim enflasyon itirafı

Benzer Haberler