Nebati ile yardımcısı ters düştü: Kasım mı, aralık mı?

11 Nisan 2022 Pazartesi

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, enflasyonun düşmesi için ‘aralık’ı tarih olarak verirken yardımcısı Mahmut Gürcan ise kasım ayını işaret etti.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nda ‘enflasyon’ bilmecesi yaşandı. Bakan Nurettin Nebati ile Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan enflasyonda düşüşüne ilişkin tarihte ters düştü.

Nureddin Nebati’nin ‘Aralık ayından itibaren bu ülkede her ay enflasyonun nasıl düştüğünü hep beraber göreceğiz’ açıklamasının ardından ‘enflasyon düşüşü’ için bir açıklama da Nebati’nin yardımcısı Mahmut Gürcan’dan geldi. Gürcan tarihi bir ay geriye çekti.

‘KASIM AYINDAN İTİBAREN DÜŞECEK’

Birgün’de yer alan habere göre, bir dizi etkinliğe katılmak üzere Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde bulunan Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Mahmut Gürcan “Göreve geldiğimizde dolardaki yüksek oynaklığı giderdik, aynı şekilde faiz oranlarımız da yatırımcılara umut ışığı veriyor. Üçüncü olarak enflasyon maalesef bu kasım ve aralık ayında almış olduğumuz kamburla birlikte yüzde 60’larda seyrediyor. Faizle dövizdeki oynaklığı da giderdik. İnşallah önümüzdeki günlerde de enflasyonla da mücadelemizi sürdürerek mayıs, haziran, temmuzda yatay seyre geçen enflasyonu kasımdan itibaren düşürmeye başlayacağız” dedi.

NEBATİ ‘DÜŞÜŞ ARALIKTA’ DEMİŞTİ

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ise, önceki gün MÜSİAD programında yaptığı konuşmada, “Aralık ayından itibaren bu ülkede her ay enflasyonun nasıl düştüğünü hep beraber göreceğiz ve yürüyeceğiz. İşler daha iyi olacak” demişti.

Nebati, bugün yaptığı açıklamada da, “Enflasyon konusunda atılan adımlarla yıl sonunda gelecek makul seviye ve sonrasında emin olun sıkıntılı dönemi geçtiğimizde yine aynı karamsarlığa karşı biz, toplum olarak galip geleceğiz. Biraz sabır” ifadelerini kullanmıştı.

Kılıçdaroğlu’ndan Göç İdaresi’ne: Bu, şiirlerle romantize edilecek bir mesele değildir

Benzer Haberler