Nagehan Alçı: Bu bakışla yarın Erdoğan’a da hapis istenebilir

3 Ocak 2022 Pazartesi

Nagehan Alçı: Bu bakışla yarın Erdoğan’a da hapis istenebilir

Nagehan Alçı, Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) hakkında hazırlanan iddianame hakkında bir yazı kaleme aldı. Alçı, “Bu iddianamenin bakış açısıyla yarın Tayyip Erdoğan’a da hapis istenebilir” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun İBB çalışanlarına yönelik ‘özel teftiş’ başlatmasına dayanak yaptığı DİAYDER iddianamesi ile ilgili HaberTürk yazarı Nagehan Alçı bir yazı kaleme aldı. Alçı, 335 sayfalık Din Alimleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (DİAYDER) iddianamesiyle ilgili “Bu iddianamenin bakış açısıyla yarın Tayyip Erdoğan’a da hapis istenebilir” başlığı ile kaleme aldığı yazıda DİAYDER hakkında düz

“BU ZİHNİYET İLE ERDOĞAN DA YARGILANIR”

enlenen iddianameye tepki gösterdi.

“İddianamenin içeriğinde hukuka tamamen aykırı olduğu çok açık bölümler var. Kürt kimliğini ve Kürtçe dilini kriminalize eden bir zihniyeti bu iddianamede gördüm ve çok üzüldüm” diyen Alçı, “Çok açık söylüyorum… Bu zihniyet yarın Recep Tayyip Erdoğan’ı da TRT Kürtçe kanalını açtığı ve demokratik açılım ile çözüm sürecini yürüttüğü için müebbet ile yargılamaya kalkar” diye yazdı.

Alçı yazısında, “Bu iddianameyi hazırlayanların zihniyetine göre tam 13 senedir kesintisiz 24 saat yayın yapan devlet televizyonu TRT Kürtçe tamamen illegal ve derhal kapatılması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Alçı’nın yazısından öne çıkanlar şu şekilde:

“Cumhurbaşkanlığı makamına Ümit Özdağ geldi de bizim mi haberimiz yok!”

“İroni yapmıyorum, durum aynen bu. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müebbet ile yargılanmasını isteyen iddianameyi yazabilir bu kafa” diyen Alçı, devamında şunları kaydetti:

“Okurken düşündüm… Acaba ülkemizde paralel evrenler mi var? Bu iddianameyi yazanlar bu ülkenin Cumhurbaşkanı’nın Tayyip Erdoğan olduğunun farkındalar mı? Yoksa Cumhurbaşkanlığı makamına Ümit Özdağ geldi de bizim mi haberimiz yok?!

Bu iddianameyi hazırlayanların zihniyetine göre tam 13 senedir kesintisiz 24 saat yayın yapan devlet televizyonu TRT Kürtçe tamamen illegal ve derhal kapatılması gerekiyor.”

İddianamedeki “cüda” kelimesinin bölücü yapılmasına ve PKK jargonu gibi değerlendirilmesine “şoke olduğunu” belirten Alçı, “Oldu olacak İstiklal Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u da suçlayın!”

Ekrem İmamoğlu: Bana bunu yapmayacaktınız

Benzer Haberler