Müzisyenlere ‘Ramazanda alkol içemezsiniz’ saldırısı

9 Nisan 2022 Cumartesi

Kocaeli’de gerici bir grup, alkol alan sokak müzisyenlerine “Ramazanda içemezsiniz” diye sataştı, büyüyen tartışma kavgaya dönüştü. Polis olayla ilgili 3 kişiyi gözaltına alındı.

Kocaeli’nin İzmit ilçesine bağlı Karabaş Mahallesi Hürriyet Caddesi üzerinde meydana geldi. Yürüyüş Yolu diye bilinen trafiğe kapalı cadde üzerinde bir grup sokak müzisyeni, iddiaya göre alkol alıp, şarkı söyledi. Bu sırada gerici bir grup, alkol alan sokak müzisyenleri ile “Ramazan ayında içemezsiniz” diye sataştı. Kısa sürede büyüyen tartışma, yerini kavgaya bıraktı.

Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Olay yerine gelen polis ekipleri iki grubu güçlükle sakinleştirip, 3 kişiyi gözaltına aldı.

Olay anında müzisyen arkadaşlarının vatandaşlar tarafından darp edildiğini öne süren Emir Hüner, “Ayrı ayrı kentlerden gelip toplanmıştık, sokak müziği yapıyorduk. İçki içilmesinden rahatsız olan insanlar olmuş ve şikayet etmişler. Bu yüzden kaldırmaya geldiler. Bizim müzisyenler de kalkmak istemeyince bir vatandaş arkadaşımıza yumruk attı. Daha sonra kargaşa oldu” dedi.

Benzer Haberler