Mutlu çift olmanın sırrı yatağa nasıl girdiğinizde! İşte yapılması gerekenler

8 Ocak 2021 Cuma

Mutlu çift olmanın sırrı yatağa nasıl girdiğinizde! İşte yapılması gerekenler

İş stresi sosyal medya bağımlılığı gibi sebepler yüzünden çoğu çift huzursuz günler yaşayabiliyor. İlişkilerin olmazsa olmazı her iki tarafında mutluluğu. İlişkide en önemli kural eşinizle aynı anda yatağa girmek.

Uyumadan önce partnerinizle biraz zaman geçirmek ilişkinizi daha mutlu bir hale getirebilir.

İşte mutlu çiftlerin uyumadan önce yaptığı 10 şey…

TELEFONLARI BIRAKIN
Sosyal medya bağımlılığı, vücudunuzdaki oksitosin salınımını baskılar. Bu hormon duygusal yakınlık ve bağdan sorumludur. Akşam bir saat belirleyin ve o saatte telefonlarınızı sessize alın, uzakta tutun. İşi unutmaya çalışın ve yatağınızdayken iş e-postanızı kontrol etmeyi bırakın.

AYNI ANDA YATAĞA GİDİN
Birçok çift gün boyu birbirini görmez ve farklı zamanlarda yatma alışkanlığı edinir. İlişki uzmanlarına göre, mutlu çiftler dişlerini birlikte fırçalar ve aynı anda yatar. Aynı anda yatağa girmek ilişkilerin sıcaklığını ve samimiyetini korumaya yardımcı olur.Her gün aynı uyku vakti rutinini takip etmek daha iyi uyumanıza yardımcı olur. Tanıdık bir rutini takip ederken beyniniz, yaklaşan yatma vaktinin sinyalini alır ve vücudunuzu uykuya hazırlar.

 

Uzmanlar, uyumadan önce eşinize olumlu duygular ifade etmek için birkaç dakika ayırmanızı öneriyor. Bu, günü olumlu bir şekilde bitirmenize ve kendinizi daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Ayrıca genel ruh haliniz üzerinde de olumlu bir etkiye sahiptir.

TARTIŞMAYIN
Uyumadan önce hararetli tartışmalara girmemeye özen gösterin. Yatakta kavga etmek asla bir sorunu çözmeye yardımcı olmaz. Üstelik ikinizin de uykuya dalması zorlaşır ve ertesi gün kendinizi oldukça kötü hissedersiniz.

YATAK ODASINA ÇOCUKLARI ALMAYIN
Uzmanlara göre, çocuklarınızın yatağınızda uyumasına izin verebileceğiniz tek zaman kabus gördükleri zamandır. Diğer tüm zamanlarda, yatak odanız özel alanınız olmalıdır.

Kansas Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre, evcil hayvanlarıyla uyuyan insanların % 63’ü yeterince iyi uyuyamıyor. Uykusuzluğun önüne geçmek için yatağınıza evcil hayvanınızı almamaya dikkat edin.

BİRBİRİNİZE MASAJ YAPIN
Uzmanlar, yatmadan önce hafif ve rahatlatıcı bir masajın uyku kalitenizi artırdığını, kaygıyı azalttığını ve çiftleri birbirine yaklaştırdığını söylüyor. Sevdiğiniz kişiye sarılmanın psikolojinize iyi geldiği araştırmalarla kanıtlandı.

Benzer Haberler