Mustafa Sarıgül: Kılıçdaroğlu yalnız bırakıldı

Yayın tarihi: 31 Mayıs 2023 Çarşamba 9:47 am - Güncelleme: 31 Mayıs 2023 Çarşamba 9:47 am

36 yıl sonra Erzincan’dan milletvekili seçilen Mustafa Sarıgül “Erzincan’da ıslak imzalı tutanakların yüzde 85’ini aldık, yüzde 15’ini alamadık. Bizim orada 3 bin 800 oyumuz gitti, koruyamadık” açıklamasında bulunurken sadece Meral Akşener‘in seçim sürecinde çalıştığını diğer liderlerin çalışmadığını iddia etti.

CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül, İsmail Küçükkaya ile ‘Yeni Bir Sabah’ programına konuk oldu.

“REVİZYON YAPACAK, KADROLARINI PLANLAYACAK”

36 yıl sonra Meclis’e CHP listesinden giren Sarıgül’ün gündeme ilişkin açıklamalarından satır başları şöyle:

-Erzincan bana da sürpriz oldu. Böyle bir talebim yoktu. -(Kılıçdaroğlu ile görüşme) Keyifli bir görüşme yaptık. Erzincan’ı nasıl kazandığımızı anlattım. Morali iyiydi, Eksiklerin, hataların nerede olduğunu gördü. 8 ay sonraki seçimlerde ciddi bir çalışma yapacağı intibası bende oldu. Ben dün sayın Genel Başkanı bir lider olarak gördüm. Revizyon yapacak, kadrolarını planlayacak. Ona göre çalışma yapacak. Benimle yerel yönetimlerde neler yapılması gerektiği konusunda konuştu. Özellikle seçimlerdeki raporumu istedi. Birebir görüştük.

Meral Akşener: Biz hâlâ buradayız

“ISLAK İMZALI TUTANAKLARIN YÜZDE 15’İNİ ALAMADIK”

-Genel merkezler 190 bin 800 sandığın başına adamlarını koymalı ve ıslak imzalar alınmalı. Islak imzalar alınmadığı sürece hiçbir itiraz yapma hakkınız yok. Biz Erzincan’da bu kadar çaba göstermemize rağmen ıslak imzalı tutanakların yüzde 85’ini aldık, yüzde 15’ini alamadık. Bizim orada 3 bin 800 oyumuz gitti, koruyamadık.

ALANLARA ÇIKAMADIK

Kılıçdaroğlu kaybetmedi, biz kazandıramadık. Yazıklar olsun bize. Ben ayrıntı anlatmak istemiyorum. Altılı masadaki liderler tek tek çıkıp neden gidip miting yapmadılar. Meral Hanım bir tek dolaştı. Sayın Genel Başkan Kılıçdaroğlu biraz yalnız bırakıldı. 14 Mayıs’tan sonra psikolojik üstünlüğü iktidara kaptırdık. Birinci turda kaybeden iktidardı, biz alana çıkamadık.