Mustafa Sandal’a emniyetten telefon

17 Temmuz 2022 Pazar

Şarkıcı Mustafa Sandal, Konya’da Suriyelilerin bir çocuğun yüzüne kezzap attığı iddiasına tepki göstermesinin ardından Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından arandığını açıkladı.

Konya’da Suriyeli göçmenlerin bir çocuğun yüzüne kezzap attığı iddiasına tepki göstererek, “Suriyeliler 1,5 ay önce Konya’da kendisinden istediği 20 TL’yi vermeyen bu yavrumuzun yüzüne kezzap atmış! Birçok basın organı bu haberi nedense görmemiş. Ben duyurmuş olayım. Yineliyorum; ülkemizdeki mültecilerin misafirliği bitmiştir. Hadi artık herkes kendi evine! Bu olayın başka sonucu olmayacak, mutlaka geldiğiniz gibi gideceksiniz!” paylaşımını yapan Mustafa Sandal, emniyet tarafından arandığını açıkladı.

“EGM Siber Suçlar Daire Bşk. Yrd. Sn. Seyit Ahmet Dikici nazikçe hassasiyetime saygı duyduğunu ve emniyet olarak sürecin takipçisi olduklarını belirtti” diyen Mustafa Sandal, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

“Dünkü paylaşımımın ardından Emniyet Genel Müdürlüğü’nden aradılar. Sitemimi ve ‘geçici göçmenler’in eve dönme vakti geldiği, yaşanan olaylardan duyduğum rahatsızlığı ve çocuklarımızın geleceğiyle ilgili rahatsızlığımı, attığım tweetteki cümlelerle bizzat ilettim.

EGM Siber Suçlar Daire Bşk. Yrd. Sn. Seyit Ahmet Dikici, konuyla ilgilendiklerini, bir sanatçı ve baba olarak duyduğum hassasiyeti anladıklarını, adli sürecin devam ettiğini nazikçe bildirdiler. Alakaları için teşekkür ettim ve ‘Sizi de o makamlara bu ülke getirdi, beni de sanat dünyasındaki konumuma bu ülke getirdi. Halkımız için daha hassas ve ilgili olmak zorundayız. Görmezden gelmem mümkün değil… Ben de bu tip olaylarda sizi bizzat arayıp, bir vatandaş olarak bilgi alacağım. Dezenformasyona elbette hayır, ama geçici sığınmacıların vatandaşlarımızı rahatsız edip zarar vermesine de hayır demeye devam edeceğim’ dedim.

Sn. Dikici, nazikçe hassasiyetime saygı duyduğunu ve emniyet olarak sürecin takipçisi olduklarını belirtti. Sorunumuzu neden bizzat kendilerine iletmiyorsun diyenlerin gönlü rahat olsun. Herkese sevgiler…”

Mustafa Sandal kendisinden 19 yaş küçük Melis Sütşurup ile evlendi

Benzer Haberler