Mustafa Cengiz’den Fenerbahçe’ye: 2 tane tıfıl yöneticiyi muhatap almam

7 Nisan 2021 Çarşamba

Mustafa Cengiz’den Fenerbahçe’ye: 2 tane tıfıl yöneticiyi muhatap almam

Galatasaray ile Fenerbahçe arasında ‘1959 öncesi şampiyonluklar’ polemiği sürüyor. Fenerbahçe yönetimine tepki gösteren Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, “2 tane tıfıl yönetici. Tarihten uzak insanlar, iflas etmiş tüccarlar. Muhatap almam. Bir tane tarihçi çıkaramadılar. Bula bula Vahdettin’i (Engin) buldular” dedi.

Galatasaray ile Fenerbahçe arasındaki 1959 öncesi şampiyonluklar polemiği sertleşiyor. Galatasaray Başkanı Mustafa Cengiz, Kemerburgaz Futbol Kamp Tesisi hakkındaki bilgilendirme lansmanında sert açıklamalarda bulundu. Fenerbahçe yöneticilerinin son dönemde 59 öncesi şampiyonluklarla ilgili açıklamalarını ağır bir dille eleştiren Cengiz, “2 tane tıfıl yönetici. Tarihten uzak insanlar, iflas etmiş tüccarlar. Muhatap almam” ifadesini kullandı.

Cengiz şu mesajları verdi: “2 tane tıfıl yönetici. Akıl yaşta değil baştadır. Tarihten uzak insanlar, iflas etmiş tüccarlar. Dün bir kazandılar, 2 gün sustular. Bir gün 1 tane tarihçi çıkarsınlar. Muhatap almam. Seviyemiz uygun değil. Bir tane tarihçi çıkaramadılar. Bula bula Vahdettin’i (Engin) buldular. O da biliyor ki herkes Fenerli doğar, sonra başka takım tutar. Biz Antep’te, Adana’da Fenerli olana hayret ederdik yahu siz nasıl Fenerlisiniz diye… Espri yapıyorum ama böyledir. Fenerbahçe, Denizlispor’u yendi iki gündür suskunlar. Biz Antep’te Adana’da biri Fenerbahçeli olunca ‘Ya sen nasıl Fenerli oldun?’ derdik.

Şaka tabi ki. Fenerbahçe’nin başvurunun içeriğinden haberimiz yok. Sevgili Fenerbahçe taraftarından özür dilerim. Hepsi benim için değerli ama takımları doğru yönetilmiyor. Bazı şampiyonluklarımızı himmet, himmet ne demekse. Dua diyorlar. Sen niye kendine dua ettirmiyorsun. Ben ikna mı edeceğim Ali Bey’i. Ali Bey benim konuşmamla ikna olacaksa konuşurum. Biz düşman değiliz. Beni ikna edebilir mi?”

‘Galatasaraylıların Vahdettin Engin kampanyasına Masonlar da destek verdi’

Benzer Haberler