Mustafa Balbay Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti

25 Mayıs 2022 Çarşamba

Gazete Durum’un Yayın Kurulu Başkanlığı’nı üstlenen Mustafa Balbay, Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa etti. Balbay, Cumhuriyet’teki köşesinde yazılarını yayımlamaya devam edecek.

Eski CHP’li Av. Ömer Lütfi Avşar’ın sahibi olduğu AZE Medya A.Ş. çatısı altında kurulan Gazete Durum’un Yayın Kurulu Başkanlığı’nı Mustafa Balbay üstlendi. Cumhuriyet Vakfı Yönetim Kurulu üyeliğinden istifa eden Balbay, Cumhuriyet’teki yazılarına devam edeceğini açıkladı.

YAZILARINA DEVAM EDECEK

T24’e konuşan Balbay, “Şu anda Cumhuriyet’in yazarıyım. Yazılar devam edecek. Vakıf yönetim kurulu üyeliğinden ise ayrıldım. Burada bir yayın kurulu oluşturduk. Mustafa Balbay başkanlığında, Üstün Dökmen, Bülent Çaplı, Nur Batur, Yusuf Kanlı ve İlber Ortaylı. Birinci adım Gazete Durum olmak üzere yeni bir medyanın mümkün olduğunu göstermek istiyoruz.” dedi.

Gazete Durum’un Başyazı bölümünde “Değişimin yönü…” başlıklı yazıda, “Bu Yayın Kurulu’nun bir başkana gereksinimi yok. Ancak eşgüdümün sağlanması için böyle bir mekanizma şart. Bu sorumluluğu Mustafa Balbay üstlenecek. Mesleğini hiçbir koşulda bırakmamış, 42 yıllık gazeteci Balbay, Yayın Kurulu Başkanlığı’nı, Ankara’dan yönetilen daha güzel bir Türkiye mücadelesi olarak değerlendiriyor.” denildi.

Kılıçdaroğlu: SADAT’la ilgili dosya getirdiler

Benzer Haberler