Musa Orhan’ın, İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla yargılandığı dava ertelendi

25 Şubat 2021 Perşembe

Batman’da hayatına son veren İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddia edilen Musa Orhan’ın tutuksuz yargılandığı dava 1 Haziran’a ertelendi.

Batman’ın Beşiri ilçesinde, tabancayla hayatına son vermek isteyen ve hastanede 18 Ağustos’ta hayatını kaybeden İpek Er’in, bıraktığı mektupta, kendisine cinsel saldırıda bulunduğunu iddia ettiği Musa Orhan’ın tutuksuz yargılandığı davanın ikinci duruşması görüldü.

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığı’nca sürdürülen soruşturmada, ‘nitelikli cinsel saldırı’ suçundan 12 yıldan az olmamak üzere hapis cezası istemiyle yargılanan Musa Orhan’ın duruşması bugün, 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde başladı. Duruşmaya İpek Er’in ailesi, Siirt ve Batman Barosu ile Orhan’ın avukatları katıldı. Ankara’dan SEBGİS ile duruşmaya katılan Orhan, susma hakkını kullandı.

1 HAZİRAN’A ERTELENDİ

Mahkeme heyeti; cumhuriyet savcısı, İpek Er’in ailesinin avukatı ve sanık Musa Orhan’ın avukatının beyanını aldıktan sonra kararını açıkladı. Sanık Orhan’ın sosyal medya hesapları olup, olmadığının incelenmesi için duruşma, 1 Haziran’a ertelendi.