Musa Orhan’ın duruşmasından ‘sahte avukat’ çıktı

17 Eylül 2021 Cuma

Musa Orhan’ın duruşmasından ‘sahte avukat’ çıktı

18 yaşındaki İpek Er’e tecavüz ettiği iddiasıyla yargılanan eski uzman çavuş Musa Orhan’ın duruşmasında ‘sahte avukat’ yakalandığı açıklandı.

Batman’ın Beşiri ilçesinde intihar eden 18 yaşındaki İpek Er’e cinsel saldırıda bulunduğu iddiasıyla tutuksuz yargılanan eski uzman çavuş Musa Orhan’ın duruşmasına giren sahte avukat olduğu belirtilen A.B.’nin suçüstü yakalandığı açıklandı. A.B.’nin avukat olmadığı halde sahte isim kullanarak Siirt Adliyesi’nde çeşitli mahkemelerde usulsüz iş ve işlemler yaptığı belirtildi.

Siirt Valiliği de olayla ilgili açıklama yaptı. Valilikten yapılan açıklamada şunlar kaydedildi: “Siirt Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince genel asayişe müessir fiillerin önlenmesi, aydınlatılması, muhtemel şüphelilerin tespiti ve yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, Siirt Adliyesi’nde Musa Orhan ve İpek Er davasıyla ilgili duruşmanın sürdüğü sırada, daha önceden ilimize gelerek avukat olduğu iddiası ile dolandırıcılık suçuna karışan A.B. isimli şahıs elinde avukat cübbesi ile görülerek görevliler tarafından tanınmıştır.

Şahıs kontrol edildiğinde, şahsın avukat olmadığı halde sahte isim kullanarak Siirt Adliyesi’nde çeşitli mahkemelerde usulsüz iş ve işlemler yaptığı tespit edilerek gözaltına alınmıştır. Şahsın yapılan üst aramasında adliyede gerçekleştirdiği iş ve işlemlere ilişkin olan ve geçersiz olduğu değerlendirilen belgelere el koyulmuştur.”

Savcı, Musa Orhan’ın tutuklanmasını talep etti: Mahkeme reddetti

Benzer Haberler