Musa Orhan’ın avukatından 16 ünlü isme daha suç duyurusu

3 Haziran 2021 Perşembe

Musa Orhan’ın avukatından 16 ünlü isme daha suç duyurusu

İpek Er’e cinsel saldırıyla suçlanan Uzman Çavuş Musa Orhan’ın avukatı bu kez de hakkında dava açılan oyuncu Ezgi Mola’ya destek veren 16 kişi hakkında suç duyurusunda bulundu.

Batman’da 18 yaşındaki İpek Er’e cinsel saldırıda bulunmakla suçlanan Uzman Çavuş Musa Orhan’ın avukatı, Orhan’a hakaret ettiği gerekçesiyle hakkında dava açılan oyuncu Ezgi Mola’ya destek veren 16 isim için suç duyurusunda bulundu.

Musa Orhan’ın avukatı Dr. Mehmet Erkan Akkuş, sosyal medya üzerinden yazılan mesajların bazılarının hakaret içerdiğini tespit ettiklerini belirtti.

Hakaret içerikli paylaşım yaptıkları ileri sürülen Hazal Kaya, Atilla Taş, Barış Atay, Metin Uca, Hasibe Eren, Aslı İnandık, Mahsun Kırmızgül, İlkay Akkaya, Fatma Turgut, Funda Eryiğit, Serkay Tütüncü, Sarp Akkaya, Tan Taşçı, Ayşenil Şamlıoğlu, Rahşan Gülşan ve Selçuk Balcı hakkında suç duyurusu dilekçelerini Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’na teslim ettiklerini belirten Avukat Akkuş, müvekkili hakkında örgütlü linç kampanyası yürütüldüğünü öne sürdü.

Sosyal medyada #YalnızDeğilsinEzgiMola, en çok kullanılan etiketler arasında başı çekti. Musa Orhan hakkında 18 Ağustos 2020’de yakalama kararı çıkarılmış, teslim olan Orhan mahkemeye çıkarılarak tutuklanmış, daha sonra avukatının itirazı üzerine serbest bırakılmıştı.

TIKLAYIN – Ezgi Mola’ya Musa Orhan’a hakaretten hapis istemi!

TIKLAYIN – Ezgi Mola’dan desteklere yanıt: Bizleri sevgi kurtaracak

TIKLAYIN – Ezgi Mola’ya destek yağıyor: #YalnızDeğilsinEzgiMola

Benzer Haberler