Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Haber

Musa Orhan ve ırkçı saldırıları öven videoya tepki yağdı: #ırkçıkadıntutuklansın

Batman’da uzman çavuş Musa Orhan’ın cinsel saldırısı sonrası intihar eden İpek Er’i, Sakarya ve Afyon’daki ırkçı saldırıları kast ederek video çeken bir kadın sosyal medyayı ayağa kaldırdı. Videonun sosyal medya yayılması sonrası Twitter’da #IrkçıKadınTutuklansın etiketiyle paylaşımlar yapıldı.

Batman’da Musa Orhan tarafından tecavüze uğradıktan sonra intihar ederek yaşamına son veren İpek Er, Sakarya’da mevsimlik işçilere yapılan saldırı ve Afyon’daki ırkçı başka bir saldırı sonucu 1 kişinin yaşamını yitirdiği ve 2 kişinin de yaralandığı olayları öven bir kadın sosyal medyayı ayağa kaldırdı.

Afyon’da 1 işçi öldürüldü; Polis: Cenazenizi alın çıkın

Müzik eşliğinde dans ederek sarf ettiği, “Çavuşumuz koydu, Sakarya koydu, Afyon koydu” şeklindeki ırkçı ve cinsiyetçi söylemlere birçok sosyal medya kullanıcısı tepki gösterdi. Videonun sosyal medya yayılması sonrası kadın hakkında Twitter’da #IrkçıKadınTutuklansın etiketi açıldı.

Avukat Bişar Abdi Alınak sosyal medya hesabından videoya, “Kendimizi bu ırkçı yaratıklardan koruyamıyoruz.Kürtlere zulüm ile motive olan bir güruh büyütülüyor. Halkı iç savaş provakasyonundan koruyarak güçlü,caydırıcı toplumsal ve siyasal tepkiyi örgütlememiz şart artık. Biz bu aşağılanmayı hak etmiyoruz” tepkisini gösterdi.

Gazeteci Hayri Tunç ise, “Yaratılan prototip bu işte… Hiçbir kalifiye özelliği olmayan, sorgusuz, sualsiz biat eden, en büyük motivasyon kaynağı Kürt düşmanlığı olan bir canlı türü yarattılar… Ondan dolayıdır ki, fasistten hiçbir zaman, hiç bir koşulda dost olmaz!” yorumunu yaptı.

Tecavüz zanlısı Musa Orhan tahliye edildi

İşte o tepkiler:

loading...