Murat Yetkin: Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun can güvenliğini millî güvenlik olarak da önemsemeli

4 Aralık 2020 Cuma

Gazeteci – yazar Murat Yetkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun kendisinin ve ailesinin telefonlarının dinlendiğini, izlendiğini açıklamasını hatırlatarak, “Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun can güvenliğini önemsemeli, bir millî güvenlik sorunu olarak da bu konu önemsenmeli” ifadelerini kullandı.

Murat Yetkin, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik suikast ve tehditlerle ilgili, ‘Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun can güvenliğini önemsemeli’ başlıklı bir yazı kaleme aldı.

Yetkin, “Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu hedefe koyması artık endişe verici bir hal almaya başladı. Erdoğan en önemli siyasi rakibi olan Kılıçdaroğlu’nun siyasetin dışına atılması çabaları can güvenliğini tehlikeye atacak boyutlara varmamalı” değerlendirmesinde bulundu.

Yetkin, Kılıçdaroğlu’nun T24 yazarı Murat Sabuncu’ya yaptığı, kendisinin ve ailesinin telefonlarının dinlendiğini, izlendiğini açıklamasına değinirken, “Erdoğan, Kılıçdaroğlu’nun can güvenliğini önemsemeli, bir millî güvenlik sorunu olarak da bu konu önemsenmeli” diye yazdı.

YAZININ TAMAMI 

Benzer Haberler