Murat Sancak’ın test kiti rezaletinde şirket ve fatura şüphesi

28 Mart 2020 Cumartesi

TELE1.COM.TR

‘Erdoğan’a aşığım’ diyen AKP’nin medya operasyonlarının kilit ismi işadamı Ethem Sancak’ın yeğeni Murat Sancak evinde birçok hızlı tanı kiti denedi. Tepkilerin ardından Murat Sancak, faturayı paylaştı, “Ücreti mukabil olarak şirketimize teslim edilen testi aile ortamında denedik” diyerek görüntüleri savundu.

Cumhurbaşkanlığı forslu yüzük takması dikkat çeken Adana Demirspor Kulübü başkanı Murat Sancak’ın paylaştığı faturada 125 adet gibi çok yüksek rakamda test kiti alındığı yazıyordu. Bir insan niye 125 adt test kiti alırdı ki? Oysa şirket 25 tane verdiklerini söyledi. Peki fatura sahte miydi?

Rezalet! Sağlık çalışanları test sıkıntısı çekiyor, Cumhurbaşkanı forslu yüzük taşıyan yandaşlar testlerle oynuyor

Sağlık bakanı Fahrettin Koca, test kitlerinin satışının yasak olduğunu ve bu tür satışlar yapan firmaların çok ağır cezalandırılacağını vurgulamıştı.

Faturada da telefon numarası vardı. Madem öyle, biz de alabilir miydik bu testlerden.

Test kiti satın almak için fatura üzerinde yazan firmanın numarasını aradık. Adının Yılmaz olduğunu söyleyen bir firma çalışanı ile aramızda şu konuşma geçti:

‘SATIŞ YAPMIYORUZ’

Bir test kiti rezaleti daha! AKP’li vekilin oğlundan karaborsa test satışı

– ‘Covid19 kiti satın almak istediğimi’ söyledim.
Cevabı ‘Satış yapmıyoruz’ oldu.

– ‘Fatura kesmişsiniz’ dediğimde ise cevap ’25 adet test amaçlı gönderdik ondan bahsediyorsunuz sanırım’ oldu.

‘Bizde test etmek için istiyoruz’ dedim ama ‘Sizin sağlık bakanlığından izniniz olması lazım’ cevabını verdi.

Demek ki Murat Sancak, ‘Sağlık Bakanlığından izin alarak aldı’ diye düşündüm. Ne de olsa Erdoğan aşığı Ethem Sancak’ın yeğeni. Üstelik el parmağında, gözümüze soktuğu üzerinde Cumhurbaşkanlığı forsu bulunan kocaman bir yüzük var.

Bu kez, “Fatura kestiğiniz şirket bu testi yapmaya yetkili mi diye sordum. ‘Bilmiyorum’ cevabı geldi.

– ‘İhtisası olmayan bir yere sağlık bakanlığı yetki mi vermiş’ dedim.
Onun cevabı da ‘Bilmiyorum oldu.

– ‘Fatura elimde şu an. Sizin dediğiniz gibi 25 değil 125 adet yazıyor test etmek için. Bu çok yüksek bir rakam değil mi’ diye sordum. ‘Bilgim yok’ dedi.

Murat Sancak’ın paylaştığı faturanın üzerinde kocaman E- Belge yazıyordu.

-‘E-Belge üzerinde kaşenizi basmışsınız. Normalde e-belgede kaşe olmaz. Bu belge elektronik ortamda gönderilmiyor mu?’ diye sordum.

‘Kargo ile gönderirken kaşe vurmuş olabiliriz’ dedi.

Tekrar, ‘Bende bir medikal firması aracılığı ile bu ürünü sizden test etmek için almak istiyorum’ dedim.

Suratıma kapadı.

Sosyal medyada da Murat Sancak’ın paylaşımına tepki yağdı.

Fzt. Azad Gulle, adlı hesap, “Firmayı aradım, o belge sahte, biz satmıyoruz diyor. Maliye ne diyecek bu sahte fatura konusunda? Berat Albayrak. Ya da siz bu kadar ihtiyaç varken ne diyeceksiniz Dr. Fahrettin Koca. Ya da ülkeyi kaosa sürükleyecek bu durum hakkında açıklamanız var mı? Süleyman Soylu.” diye yazdı.

kznmrl adlı hesap da, Murat Sancak’a, “Şimdi firmayla ben de konuştum. Eveleyip geveliyor. Güya bunların Kuveyt yada Katar da laboratuvarı varmış orada satmak için 25 tane deneme paketi vermişlermiş. Ama kendileri fatura da kesmemişler. 125 tane vermedik, yani fatura da sahte dediler. Firma telefon yağmuruna tutulmuş.

İşte sosyal medyada yer alan bazı paylaşımlar

Cumhurbaşkanlığı forslu yüzük takması dikkat çeken Adana Demirspor  Başkanı Murat Sancak’ın karşısındaki kişiyle güle oynaya test yaptığı görüldü.

Benzer Haberler