Muhsin Bayrak, Chelsea için teklif vermedi: Yanlış anlaşılma olmuş

19 Mart 2022 Cumartesi

Muhsin Bayrak, Chelsea için teklif vermedi: Yanlış anlaşılma olmuş

Chelsea’yi satın almak için ilk teklifler verildi ancak aralarında günlerdir kulübe talip olduğunu söyleyen iş insanı Muhsin Bayrak‘ın olmadığı görüldü.

İngiliz futbol kulübü Chelsea’yi satın almak için teklifler verildi. Ancak teklifler arasında günlerdir kulübe talip olduğunu söyleyen işadamı Muhsin Bayrak olmadığı ortaya çıktı.

Kulüp için üç teklif kaydedildi. Bunlar, Amerikan beyzbol takımı Chicago Cubs’ın sahibi Ricketts ailesi, siyasetçi ve eski madalyalı olimpiyat oyunları sporcusu Lord Coe’nin olduğu bir konsorsiyum ve emlak yatırımcısı Nick Candy’nin liderliğinde başka bir gruptan geldi. Candy tekliflerinin 2 milyar sterlinin üstünde olduğunu söyledi.

‘TESLİM GÜNÜNE YETİŞEMEDİK’

Bayrak ise teklif vermediğini açıkladı. Konuya ilişkin Reuters’a konuşan Bayrak, teklif verilmesi için tanınan son teslim gününe yetişemediklerini, bunun açık artırma prosedürüyle ilgili bir yanlış anlaşılmadan kaynaklandığını ve bundan çok üzgün olduğunu belirtti.

İstanbul merkezli inşaat, gayrimenkul ve kripto para alanlarında yatırımı bulunan AB Grup Holding’in yönetim kurulu başkanı olan Bayrak, önceki gün yine satın almak için teklifi vereceğini belirtmiş, AB Grup’un 1 milyar sterlini nakit ödeyebileceğini ve daha fazla para gerekmesi durumunda kolayca bankalardan kredi alabileceğini söylemişti.

Muhsin Bayrak: Abramovich’le de konuştum, Chelsea için cuma günü teklif vereceğiz

NE OLMUŞTU?

Rusya’nın Ukrayna’yı işgalinin ardından dünya çapında hükümetler Başkan Vladimir Putin ve destekleyenlerini yalnızlaştırmaya çalışıyor. Chelsea’nin sahibi Rus oligark Roman Abramoviç de gelişmeler karşısında geçen hafta futbol kulübünü satacağını söylemişti ama satış Britanya hükümetinin yaptırımları neticesinde durdurulmuştu.

Muhsin Bayrak, Chelsea’ye talip oldu: Abramovich’e teklifi verdik

Benzer Haberler