Muğlalı kadınlar Anıtkabir’de: 80 yaşında Ata’nın huzuruna çıktı

9 Kasım 2018 Cuma

Muğla Büyükşehir Belediyesi, daha önce Anıtkabir’e hiç gitmemiş 275’i kadın ve 45’i engelli vatandaşı Anıtkabir’e götürdü.

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 10 Kasım Atatürk’ü Anma etkinlikleri kapsamında il genelinde daha önce Anıtkabir’e gitmemiş 275 kadın ve 45 engelli vatandaşı ‘Muğlalı Kadınlar Ata’sıyla Buluşuyor’ adı altında 7 otobüsle Anıtkabir’e götürdü. Aslanlı Yol’da yürüyen, Atatürk’ün mozolesine çelenk sunan ve Ata’sının huzuruna ilk defa çıkan Muğlalı kadınların heyecanlı oldukları görüldü.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen uğurlama törenine; Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün, Genel Sekreter Yardımcısı Hacı Koç, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürü Taner Yiğit, Kültür Turizm ve Spor Dairesi Başkanvekili Özgür Akdağ ve Anıtkabir’e gidecek vatandaşlar ile yakınları katıldı.
Anıtkabir buluşması etkinliğinin her yıl devam ettiğini belirten Başkan Gürün, 320 kişinin birer elçi olduğunu, orada gördüklerini, yaşadıklarını, hissettiklerini döndüğünde köyünde, beldesinde çevresine anlatacağını kaydetti. Gürün, “ Sizler birer elçisiniz. Atatürk’ün okuduğu kitapları, giydiği kıyafetleri, kazandığı zaferleri yaşayacak ve görecek, Muğlamızın Ata’mıza özlemini sizler ileteceksiniz” dedi.

Benzer Haberler