Muğla Ortaca’da orman yangını

14 Eylül 2019 Cumartesi

Muğla’nın Ortaca ilçesi Gölbaşı Mahallesi’nde dün gece saat 23.00 sıralarında, kızılçam ağaçlarıyla çevrili ormanlık alanda yangın çıktı. Yangını söndürmek için bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi.

Gölbaşı Mahallesi Kocabel mevkisindeki ormanlık alanda saat 23.00 sıralarında yıldırım düşmesi sonucu yangın çıktı.

Kısa sürede büyüyen yangına, Muğla Orman Bölge Müdürlüğünden 148 personel, 21 arazöz, 6 su tankeri, 6 dozer ile müdahale ediyor. Ortaca Kaymakamı Oktay Erdoğan ile Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak, bölgeye gelerek incelemelerde bulundu.

Kaymakam Erdoğan, yaptığı açıklamada, dün akşam saatlerinde yıldırım düşmesi sonucu çıkan yanının kontrol altına alındığını, daha
sonra yeni bir yangının başladığını söyledi. Yangının yaklaşık 25 hektarlık bir alanda devam ettiğini belirten Erdoğan, “Karanlık olana kadar helikopterle de müdahale edildi. Karadan müdahale devam ediyor. Yangın yerleşim yerlerinde uzak bir noktada. Bu nedenle
boşaltılacak bir yer yok.” dedi.

Muğla Orman Bölge Müdürü Yasin Yaprak ise yangına 21 arazöz 6 tanker ve çok sayıda yangın söndürme işçisiyle müdahalenin devam ettiğini bildirdi. Yangına müdahale için 4 helikopterin hazır beklediğini vurgulayan Yaprak, “Sabahın ilk ışıklarıyla hava araçlarımız da müdahaleye katılacak. Sıkıntı olacağını düşünmüyoruz. Hava şartları da uygun olursa sabaha doğru yangını söndürmüş olacağız.” diye konuştu.

Benzer Haberler