MSB’de sabaha kadar süren kritik toplantı!

14 Ekim 2019 Pazartesi

MSB’de sabaha kadar süren kritik toplantı!

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, TSK komuta kademesi ve MİT Başkanı Hakan Fidan, dün gece MSB’de sabaha kadar süren toplantıda bir araya geldi.

‘Suriye Ordusu Tabka ve Til Temir’e girdi’

Sabahın ilk ışıklarına kadar süren toplantıda Barış Pınarı Harekatı‘ndaki son durum ve bölgedeki gelişmeler değerlendirildi.

Milli Savunma Bakanı Akar, beraberinde TSK komuta kademesi ve MİT Başkanı Hakan Fidan ile sabahın ilk ışıklarına kadar yaptıkları toplantıda Barış Pınarı Harekatı’nda gelinen son durumu ve bölgedeki gelişmeleri değerlendirdi, anlık bilgiler kapsamında talimatlar verdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından Fırat’ın doğusuna yönelik başlatılan Barış Pınarı Harekatı devam ederken Akar ve TSK komuta kademesinin de harekatın sevk ve idaresine yönelik yoğun mesaisi sürüyor.

Sabaha kadar devam etti

Barış Pınarı Harekatı’nı anbean takip eden Akar ve komutanlar dün gece de önemli bir toplantı gerçekleştirdi. Milli Savunma Bakanlığında sabahın ilk ışıklarına kadar devam eden toplantıya Akar ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kuvvet Komutanları ve MİT Başkanı Hakan Fidan da katıldı.

Kuvvet Komutanlıklarının Harekat Merkezleri ve bölgedeki birliklerin komutanları ile video konferans yöntemiyle görüşülen toplantıda, sahadan gelen son görüntüler de detaylı olarak incelendi.

Gelen anlık bilgiler kapsamında değerlendirmeler yapılırken harekatın emniyetle devamı için ABD’li ve Rus muhataplarla her kademede karşılıklı bilgi alışverişi de gerçekleştirildi.

Benzer Haberler