Motorola ailesi Android 11’e katılıyor

16 Mart 2021 Salı

Motorola ailesi Android 11’e katılıyor

Aralık ayında Motorola , cihazlarının birçoğunu Android 11’e güncelleme taahhüdünde bulundu. Hem Motorola Moto G8 hem de G8 Power söz konusu listede yer alıyordu. Şirket, söz verdiği gibi cihazlara Android 11 dağıtmaya başladı.

Teknik olarak, Moto G Pro güncelleme döngüsünü Ocak ayında çoktan başlattı. Ancak o zamandan beri pek bir şey olmadı. Diğer cihazların Android 11 alma konusunda ilerleyişini kontrol etmek için yayınlanan resmi bir Motorola güncelleme portalı ise mevcut. Gelelim söz konusu iki cihaza. Moto G8 ve G8 Power aynı yazılım yapısını kullanıyor. Bu yüzden aynı güncelleme paketini alıyorlar. Güncelleme yapı numarası RPE31.Q4U-47-35. Android 11 tabanlı olup Şubat 2021 güvenlik yamalarını da içeriyor. Her güncelleme gibi bu da bölgesel olarak geliyor. Ancak güncellemeyi kısa süre içinde diğer pazarlarda da görmeyi bekleyebilirsiniz. Gelelim Moto G8’in teknik özelliklerine.

Motorola

Moto G8’in 6.4 inç büyüklüğündeki delikli ekranı 720p+ çözünürlük sunuyor. Ekranın sol üst köşesinde yer alan delik, 8 Megapiksel çözünürlüğündeki ön kameraya sahip. Cihazına arka tarafında ise 16 Megapiksel çözünürlüğündeki f/1.7 diyaframa sahip ana kameraya 8 Megapiksel ultra geniş açılı ve 2 Megapiksel makro kamera eşlik ediyor. Cihazın Snapdragon 665 işlemcisi 2 GHz hızında. 4 GB RAM’e 64 GB depolama alanının eşlik ettiği telefonda microSD kart desteği de bulunuyor. 4000 mAh kapasiteli bataryadan beslenen ve 10W hızlı şarj desteğine sahip olan telefonda USB-C portu yer alıyor.

Kredi kartı kullanımı uyuşturucu kullanmak gibi

Benzer Haberler