Mohamed Salah’tan tarihe geçecek maaş talebi

19 Ekim 2021 Salı

Mohamed Salah’tan tarihe geçecek maaş talebi

Liverpool’la sözleşmesi 2023’te sona erecek olan Mohamed Salah’ın aylık 592 bin Euro’luk maaş talep edeceği belirtildi. Bu rakam Premier Lig tarihinin en yüksek ücreti.

Liverpool ile olan sözleşmesi 2023’te sona erecek Mohamed Salah’ın menajeri yeni kontrat için İngiltere’de. 2021-2022 sezonuna iyi bir başlangıç yapan Mısırlı yıldızın sözleşme yenileme konusu yeniden gündeme taşındı.

Salah’ın sözleşmesi 2023’e kadar devam ediyor ancak 29 yaşındaki futbolcunun yüksek maaş talepleri nedeniyle iki taraf henüz yeni bir anlaşma üzerinde anlaşmaya varamadı.

2018’de Liverpool ile 5 yıllık bir sözleşme imzalayan Salah, şu anda ayda yaklaşık 237 bin Euro, yani sezon başına yaklaşık 12 milyon Euro kazanıyor.

TALEBİ KABUL EDİLİRSE RONALDO’YU GEÇECEK 

Daily Mirror’a göre Liverpool’un en çok kazananı ve Premier Lig’deki en yüksek ücretli oyunculardan biri haline getirecek sözleşme için İngiltere’ye gitti. Abbas, görüşmelerde aylık 592 bin Euro’luk bir sözleşme imzalamayı umuyor.

The Sun’ın verilerine göre, Manchester United’a geri dönen Cristiano Ronaldo haftalık 480 bin Sterlin(567 bin Euro) ile Premier Lig’in en çok kazanan ismi konumunda.

Benzer Haberler