Minik Hira Anıtkabir’de: Çok mutluyum

30 Mart 2021 Salı

Hakkari’de babasıyla birlikte kardan Anıtkabir maketi yapan 9 yaşındaki Hira, Milli Savunma Bakanlığı’nın davetiyle Ankara’da Anıtkabir’i ziyaret etti. Minik Hira, “Hayalimi gerçekleştirdim. Burayı gördüğüm için çok mutlu oldum” dedi.

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan inşaat işçisi Mehmet Şerif Karahan, Atatürk’ü çok seven ve Anıtkabir’i görmeyi çok isteyen 9 yaşındaki kızı Hira için evlerinin bahçesinde eksi 20 derecede kardan Anıtkabir maketi yaptı. Evinin bahçesinde biriktirdiği karla 10 günde Anıtkabir ve Aslanlı Yol’un minyatürünü yapan baba Karahan, böylece kızının hayalini bir nebze de olsa gerçekleştirmiş oldu. Hira’nın, kardan yapılan Anıtkabir’de ‘Atatürk’ şiirini okuduğu görüntüler sosyal medyada yoğun ilgi gördü.

“HAYALİMİ GERÇEKLEŞTİRDİM”

Anıtkabir’i gördüğü için çok mutlu olduğunu söyleyen Hira, şöyle konuştu:

“Burayı görmek benim hayalimdi. Aynı hayallerimdeki gibiymiş burası. Bugün Atatürk’ü ziyaret ettik. Aslanlı yolu gördüm. Hayalimi gerçekleştirdim. Burayı gördüğüm için çok mutlu oldum. Bugün tekrar Atatürk’ün hiç bir şeyden korkmadığını hissettim. Sayın Hulusi Akar’a çok teşekkür ederim. Babamın yaptığı kardan Anıtkabir’di; ama biz burada gerçeğini gördük. Kardeşim de burayı görmeyi çok istiyordu. O da burayı gördüğüne çok sevindi. Hakkari’ye döndüğüm zaman arkadaşlarıma Anıtkabir’i anlatacağım”

“HİRA HEYECANDAN UYUYAMIYORDU”

Baba Mehmet Şerif Karahan da Anıtkabir’in kızı için çok değerli olduğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

“Benim için de aynı şekilde çok değerliydi. O zaman kardan Anıtkabir’i yapınca çok üşümüştüm. Nasıl güzel bir şey yaptığımı şimdi anladım. Buraya geldiğimiz için çok mutluyuz. Söyleyecek bir laf bulamıyorum, gerçekten çok duygulu anlar yaşadım. Hira’nın hayali gerçek olurken, benimki de gerçek oldu. Ben de daha önce hiç Anıtkabir’e gelmemiştim. En çok sevdiğim bakanlardan Sayın Hulusi Akar’ı da göreceğim için çok mutluyum. Hira birkaç gündür heyecandan uyuyamıyordu”

Öte yandan Hira, Atatürk için yazdığı şiiri de okudu.

Benzer Haberler