‘Milyar dolarlık vurgun’ operasyonunda gözaltına alınmıştı! Aşkım Kapışmak serbest bırakıldı

Yayın tarihi: 3 Haziran 2024 Pazartesi 4:18 pm - Güncelleme: 3 Haziran 2024 Pazartesi 4:23 pm

İstanbul’da ‘sıfır risk ile yüksek kazanç’ vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçlamasıyla düzenlenen operasyonda gözaltına alınan yazar Aşkım Kapışmak serbest bırakıldı. Kapışmak, yöneltilen suçlamaları reddetti.

Ankara’da merkezli 21 ilde, ‘Smart Trade Coin’ isimli sözde kripto varlık alım/satım platformu üzerinden ‘sıfır risk ile yüksek kazanç’ vaadiyle nitelikli dolandırıcılık suçunu işleyen kişilere yönelik ‘Sibergöz-42’ operasyonları düzenlendi.

Operasyon kapsamında, gözaltına alınan yazar Aşkım Kapışmak serbest bırakıldı. Kapışmak, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada adli kontrolle serbest bırakıldığını duyurdu.

Kapışmak açıklamasında şunları kaydetti:

“Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen Siber Göz-42 operasyonu kapsamında hakkımda yapılan gözaltı işlemi sonrasında bugün adli kontrolle serbest bırakılmış bulunmaktayım.

Daha önce 31.05.2024 tarihinde yapmış olduğum kamuoyu duyurusunda da belirttiğim üzere; hayatım boyunca hiçbir suç ve organizasyonu içerisinde yer almadığım gibi tüm hayatımı yazdığım kitaplar ve motivasyon konuşmalarından kazanmaktayım.

Gözaltındaki Aşkım Kapışmak’tan ilk açıklama: Menajerlik şirketim organize etti

SUÇLAMALARI REDDETTİ

Söz konusu gözaltı işleminin sebebi de medyada yer aldığı ve kamuoyunun da böylece malumu olduğu üzere; yıllar önce sadece tek bir kez motivasyon konuşmacısı olarak katıldığım sayısız şirketten bir tanesinin, bilmemin mümkün olmadığı, faaliyetlerinden ibarettir.

Türk adaletine olan sonsuz inancımla, tekrardan ilgi ve desteğiniz için teşekkür eder, en kısa zamanda görüşmek dileğiyle selamlarımı iletirim.”

 

Kaynak: HABER MERKEZİ