Millli Görüş’ten Erdoğan’a gönderme: Makyaj tazeleme

18 Mart 2021 Perşembe

Millli Görüş’ten Erdoğan’a gönderme: Makyaj tazeleme

Milli Gazete yazarı Zeki Ceyhan, AKP‘ye yüklendi. Ceyhan, AKP’nin yaptıklarının bir makyaj tazeleme olduğunu söyledi.

Ceyhan, AKP Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir’in partisinin 81 il başkanının 52’sinin, 973 ilçe başkanlığının ise 715’i değiştirildiğine yönelik açıklamasını hatırlatarak şöyle devam etti:

“AKP Genel Başkan Yardımcısı’nın bu açıklaması yandaşlar tarafından sevinçle karşılanıyor ve “yenilendik” diye zevkten dört köşe oluyorlar. Peki, iktidar partisi bu değişiklikler ile gerçekten de yenilenmiş oldu mu? Yoksa sadece “isimler” değişti, “zihniyet” aynen kaldı mı? Yakın çevremizdeki AKP’li dostlarımıza baktığımız zaman yapılanın isim değişikliğinden başka bir şey olmadığını görüyoruz. Yine birbirleri hakkında ileri geri konuşmaktan geri kalmıyorlar. Yine kendileri gibi düşünmeyenleri hain olarak damgalıyorlar. Yine birbirlerinin ayağına çelme takabilmek için canla başla çalışıyor ve adeta yarışıyorlar.”

GÖNDERME YAPTI

“Hani şimdilerde “94 ruhu” diye yana yakıla andıkları bir ruh var ya o ruh hâlâ bulunabilmiş değil! Bulunması da mümkün değil.İktidar partisinin eski günlerine dönebilmesi için önce bir nefis muhasebesi yapması ve acil zihniyet değişikliğine gitmesi gerekli. 94 ruhu dedikleri dönemde herkesin her amacı bir kişiyi daha kazanabilmekti! Şimdi böyle bir şey söz konusu mu? Bir kişi kazanma yerine birçok kişi dışlanıyor. Ve sonra da yenilendik diye seviniliyor. “Zihniyet” değişmediği sürece “tüm il ve ilçe başkanları” değiştirilse bile olumlu bir sonuç almak mümkün olmayacaktır. Yaptıkları makyaj tazelemekten başka bir şey değil!”

NE OLMUŞTU?

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 24 Şubat’ta partisinin yeni İstanbul İl Başkanı Osman Nuri Kabaktepe’yi açıklarken “1994 ruhuyla 2023 hedeflerimizi gerçekleştirecek bir arkadaşımız” açıklamasında bulunmuştu.

AKP broşürü paylaşan müdürden kadınlara hakaret

Yandaş Sabah AKP’yi yine topa tuttu

Benzer Haberler