Milli yüzücü Emre Sakçı’dan Avrupa rekoru

27 Ekim 2020 Salı

Fenerbahçeli Milli Yüzücü Emre Sakçı, 50 metre kurbalağama klasmanında yapılan skins yarışlarının şampiyonu oldu ve 25.50’lik derecesiyle Avrupa rekoru kırdı.

Olimpik yüzücü Emre Sakçı, Macaristan’ın başkenti Budapeşte’de devam eden International Swimming League’de 50 metre kurbağalamadaki 25.50’lik derecesiyle yarışı birinci sırada tamamladı.

Başarılı sporcu aynı zamanda 50 metre kurbağalama kısa kulvar Avrupa Büyükler rekorunu da kırdı. Sakçı bu derecesiyle, bu klasmanda tarihin en hızlı üçüncü yüzücüsü olurken, tarihin en iyi altıncı derecesini yaptı.

BAKANDAN TEBRİK

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Uluslararası Yüzme Ligi’nde 50 metre kurbağalamada 25.50’lik derecesiyle Avrupa rekoru kırarak birinci olan milli yüzücü Emre Sakçı’yı tebrik etti.

Kasapoğlu, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Uluslararası Yüzme Ligi ikinci haftasında 50 metre kurbağalamadaki 25.50’lik derecesiyle Avrupa rekoru kıran milli yüzücümüz Emre Sakçı’yı yürekten kutluyorum. Genç sporcumuz kısa sürede katettiği gelişme ve kazandığı önemli başarılarla bizleri gururlandırmaya devam ediyor. İnanıyorum ki çok yakın zamanda milli yüzücümüz daha nice başarılar ile yüzümüzü güldürecek ve ülkemize çok büyük sevinçler yaşatacak. Genç sporcumuzun başarısında emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.”

Benzer Haberler