Milli Yol Partisi, Ankara’da Mansur Yavaş’a desteğini açıkladı

Yayın tarihi: 28 Şubat 2024 Çarşamba 11:36 am - Güncelleme: 28 Şubat 2024 Çarşamba 11:52 am

Milli Yol Partisi, yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş‘a destek vereceklerini açıkladı.

Büyük Birlik Partisi’nden (BBP) ayrılan grup tarafından 2021 yılında kurulan Milli Yol Partisi, 31 Mart’ta yapılacak olan yerel seçimde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı (ABB) Mansur Yavaş’a destek vereceklerini açıkladı.

Parti binasında düzenlediği basın toplantısında iktidarı sert sözlerle eleştiren Milli Yol Partisi Genel Başkanı Remzi Çayır, şunları söyledi:

-Şu anda ahval kötü. 23 yıldır tek başına bir iktidar var. Hemen hemen her seçim döneminde ortaya çıkıp, aklımızla dalga geçer gibi, ‘bu seçim hayati bir seçim, beka seçimi’ diyerek milleti korkutuyor. İnsanları kendi gücünün devamı anlamında pozisyon almaya davet ediyorlar. Dün Sayın Cumhurbaşkanı’nı dinlerken, fikir özgürlüğü ve insanca yaşamak adına kendimi çok değersiz gördüm.

-Milleti kimsenin değersiz kılmaya hakkı yoktur. Siz, sizinle siyaset yapmış insanları bir müddet sonra başka organizasyonlara dahil olmalarını, sana muhalefet etmelerini hiçbir zaman kötü olarak betimleyemezsin. Hain diyemezsin, hatta ‘korsan siyaset yapıyorlar’ dememelidir. Bu anlayış ortaçağ anlayışıdır, yapmayın. Ülke açısından geleceğimiz açısından tehlikeli buluyorum. Bu anlayışı reddediyoruz. Bu memlekete hizmet etmez. Bırakın insanlar farklı düşünüp, farkı düşünceler ortaya koysunlar. Tek doğru siz değilsiniz.

-Şu anda 300 belediyede adayımız var. Aynı şekilde Türkiye’de iddialı olduğumuz 15 ilçe var.

“MANSUR YAVAŞ’I DESTEKLEYECEĞİZ”

-Ankara’da adayımız yok. İki tane bizim tanıdığımız bildiğimiz arkadaşlarımız aday. Bir tanesi Turgut Altınok AKP’den. Mansur Yavaş CHP’den. 5 yıllık icraatta gördük ki rozetini bir kenara bırakmayı bilmiştir. Herkese aynı gözle bakma çabasına girmiştir. Eksiklikleri olmuş olabilir. Her şey dört dörtlük olmamıştır, ama iyileştirme içinde çabası olduğu görülmüştür. Milli Yol Partisi, Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde Mansur Yavaş’ı desteklemektedir.

Mansur Yavaş, ABB, Ankara, yerel seçim, Milli Yol Partisi, Remzi Çayır

Mansur Yavaş’tan ‘mal beyanı’ çağrısı: Yoksullukların en büyük sebebi ülkedeki yolsuzluklardır

Kaynak: TELE1