Kosova’yı tanımayan İspanya’dan milli maçta küçük harf skandalı!

1 Nisan 2021 Perşembe

Kosova’yı tanımayan İspanya’dan milli maçta küçük harf skandalı!

Dünya Kupası Elemeleri’nde karşılaşan İspanya ile Kosova arasında oynanan maç ulusal krize dönüştü. İspanyol kanal Kosova’nın kısaltmasını küçük harflerle ‘kos’ olarak yazarak büyük bir skandala imza attı.

Kosova’yı tanımayan devletler bloğunda yer alan İspanya, dün gece oynanan karşılaşmada büyük bir saygısızlığa imza attı. İspanya – Kosova maçının ülkedeki resmi yayıncısı olan kanal, Kosova’nın kısaltmasının ‘kos’ olarak küçük harflerle yazdı.

AYNISINI FEDERASYON MAÇ ANONSUNDA YAPTI

Sosyal medyada tepki çeken görüntünün ardından bir başka detay ortaya çıktı. İspanya Futbol Federasyonu’nun maç öncesinde yayınlanan anons görselinde de Kosova’nın küçük harflerle yazıldığı gün yüzüne çıktı.

BASIN TOPLANTISINDA GERGİNLİK

Maç öncesi düzenlenen ve Kosova Teknik Direktörü Bernard Challandes’in de yer aldığı basın toplantısında ise bir isim krizi yaşanmıştı. Kosova Milli Takımı ekibiyle medya arasında ‘Kosova’ ismini kullanmama nedeniyle yaşanılan gerginlik de dikkatleri çekmişti. İspanyol muhabirin ‘Takım hocasına soruyorum’ demesinin ardından Kosova teknik heyeti ‘Hangi takım hocası lütfen söyler misiniz?’ diyerek ısrarcı olmuştu.

Benzer Haberler