Connect with us
TELE1 TV CANLI YAYIN

Spor

Milli futbolcular Türkiye’ye dönüyor! Karantinaya alınacaklar

Koronavirüs sebebiyle Avrupa’nın birçok liginde olduğu gibi Fransa’da da maçlar askıya alındı. Bu gelişmelerin ardından, milli futbolcular Umut Meraş ve Ertuğrul Ersoy, kulüplerinden izin aldı ve Türkiye’ye dönmeye hazırlandığı öğrenildi. 2 futbolcunun da döndükten sonra karantinada kalmayı kabul ettikleri belirtildi.

Dünya genelinde hayatı olumsuz etkileyen Corona virüs salgını, spor organizasyonlarını da vurdu. Fransa’da tüm ligler ertelenirken, Le Havre’de forma giyen Umut Meraş ve Ertuğrul Ersoy da ülkeye dönme kararı aldı. Olağanüstü hal ilan edilen Fransa’da kalmak istemeyen iki milli futbolcu, önümüzdeki günlerde ailelerinin yanına dönecek.

KARANTİNA ALTINDA KALACAKLAR

Dışişleri Bakanlığı ile görüşen ve 14 gün karantina altında kalmayı kabul eden Umut ve Ertuğrul’un, salgın geçene kadar Türkiye’de kalacağı öğrenildi.

Fanatik haberine göre, Umut Meraş ile Ertuğrul Ersoy’un, kulüpleri Le Havre ile görüşerek Türkiye’ye dönmek için izin aldıkları aktarıldı. Umut ve Ertuğrul’un Türkiye’de bireysel antrenmanlarına devam edeceği ifade ediliyor.

Türkiye, yurt dışından gelen vatandaşları 14 gün karantina altına alıyor. İki isim de bu kapsamda 14 gün gözetim altında kalacak. Umut Meraş ve Ertuğrul Ersoy’un bu olayı kabul ettikleri öğrenildi.

Mehmet Demirkol’dan koronavirüs tepkisi! Sana yasak, Muslera’ya serbest