Milli Eğitim Bakanlığı’ndan yeni Covid-19 kararı

8 Eylül 2021 Çarşamba

Milli Eğitim Bakanlığı, Covid-19 hastası ve temaslısı öğrencilerin gerekli belgeleri sunması halinde mazeretli sayılacağını açıkladı.

Yüz yüze eğitim başladı, Milli Eğitim Bakanlığı’ndan (MEB) yeni Covid-19 kararı geldi. Buna göre, Covid-19 hastası veya teması nedeniyle karantinada olan öğrencilerin e-Nabız’dan aldıkları belgeyi okula sunduklarında mazeretli sayılacak.

Öğrencilerin sınavları ise karantina bitiminde okul müdürlüklerince belirlenen tarihlerde kayıtlı bulundukları okullarda yapılacak. Kronik hastalıklar listesindeki çocuklar da mazeretli sayılacak.

MEB’den konuyla ilgili yapılan açıklamada, şöyle denildi: “Resmi ve özel tüm okul ve eğitim kurumlarında öğrenim gören öğrencilerden Sağlık Bakanlığı e-Nabız Sistemi’nde kronik hastalıklar listesinde yer alan hastalığa ait raporu olan öğrenciler ile Covid-19 hastası ya da temaslısı olduğu için tedavi ya da karantina sürecinde olan öğrenciler mazeretlerine ilişkin e-Nabız Sistemi’nden alacakları belgeyi okul müdürlüklerine iletmeleri halinde mazeretli sayılacaktır.”

Okullar açıldı sınıfta korona çıkarsa ne yapılacak? İşte tüm detaylar…

Benzer Haberler