Milli Eğitim Bakanlığı’ndan Arapça ve İngilizce kurs

Yayın tarihi: 27 Haziran 2022 Pazartesi 2:46 pm - Güncelleme: 27 Haziran 2022 Pazartesi 2:46 pm

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, “İlk kez İngilizce ve Arapçadan da destekleme yetiştirme kurslarını açacağız.” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, ‘İngilizce Öğretimi ve Yaz Okulları İngilizce Kurslarına Yönelik İş Birliği Protokolü’nün imza töreninde açıklamalarda bulundu. Özer, 2022-2023 eğitim yılından itibaren ilk kez Arapça ve İngilizce destekleme ve yetiştirme kursları açacaklarını söyledi.

Özer, “2022-2023 eğitim yılından itibaren Türkçe, matematik ve fen bilimlerinin ardından ilk kez Arapça ve İngilizce destekleme ve yetiştirme kursları açacağız. Bu ülkede matematik, yabancı dil öğretilemiyor’ sözünü tarihin çöplüğüne gömeceğiz” ifadelerini kullandı.

Milli Eğitim Bakanı Özer, şu şekilde konuştu:

“2022-2023 eğitim öğretim yılından itibaren Türkçe, matematik ve fen bilimlerine ilave olarak ilk kez İngilizce ve Arapçadan da destekleme yetiştirme kurslarını açacağız. Orada da yine TRT Genel Müdürlüğümüz ile iş birliği yaparak, içerikleri oluşturarak, destekleme yetiştirme kurslarında İngilizce veya Arapçada yeni yaklaşımları deneyerek İnşallah nasıl mesleki eğitimde ‘Aradığım elemanı bulamıyorum.’ retoriğini tarihin çöplüğüne adım adım gömüyorsak ‘Bu ülkede matematik, yabancı dil öğretilemiyor.’ söylemini de İnşallah tarihin çöplüğüne hep birlikte gömeceğiz.”

Ümit Özdağ’dan Arapça sınav iddiası