Arda Güler’den A Milli Takım’daki ‘antrenman’ krizi sonrası ilk hamle

Yayın tarihi: 24 Haziran 2024 Pazartesi 10:48 am - Güncelleme: 24 Haziran 2024 Pazartesi 10:48 am

Türkiye A Milli Takımı’nın antrenmanında Montella’nın Arda Güler’in elindeki formayı alarak takımdan ayrı çalışmasını istediği görüntüler sosyal medyada gündem olmuştu. TFF, tepki çeken olayla ilgili açıklama yaparken, Arda Güler de Montella ile fotoğrafını paylaşarak eleştirilere yanıt verdi.

Türkiye A Milli Takım antrenmanında, Çekya maçı hazırlıkları sırasında Teknik Direktör Vincenzo Montella’nın Arda Güler’in elindeki formayı alarak, takımdan ayrı çalışmasını istediği görüntüler sosyal medyanın gündemine oturdu. Güler’in o sırada ne yapacağını bilmeden, durumu izlediği görülürken, yaşanan olaya ilişkin ilk açıklama Türkiye Futbol Federasyonu’ndan geldi.

“KORUYUCU AMAÇLI LINEER ÇALIŞMASINA YÖNLENDİRİLDİ”

TFF’den yapılan açıklamada, “A Milli Takımımızın bu akşam gerçekleştirilen antrenmanı sırasında, televizyon kameralarına yansıyan görüntüler üzerine yorum yapılarak oluşturulmuş bir video, sosyal medya mecraları üzerinden dolaşıma sokulmuştur. Antrenman öncesinde milli futbolcumuz Arda Güler’in kasığındaki ağrı nedeniyle, Çekya maçına kendisini en sağlıklı şekilde hazırlayabilmek adına, bireysel çalışma yapması konusunda teknik heyetimiz ve oyuncu arasında fikir birliğine varılmıştır. İlgili videoda görülen çalışma, Arda Güler için belirlenen kapsamda olmayıp, milli futbolcumuz daha sonra koruyucu amaçlı lineer çalışmasına yönlendirilmiştir. Kalbi Türk Milli Takımı için atan sağduyulu vatandaşlarımızın bu tür içeriklere itibar etmemesi gerektiğini önemle hatırlatırız” ifadeleri yer aldı.

ARDA’DAN İLK YANIT

Milli Takım’ın genç yıldızı Arda Güler ise TFF’nin yaptığı paylaşımı sosyal medya hesabında paylaşarak, kamuoyuna teknik direktörüyle arasında bir kriz olmadığı mesajını verdi.

Güler, Portekiz maçı sonrasında ise Montella ile çekilen bir karesini paylaşmıştı.

Antrenmanda yeleğinin alınması olay yarattı! TFF’den Arda Güler açıklaması

Arda Güler, Türkiye, A Milli Takım, antrenman, Montella

Kaynak: HABER MERKEZİ